خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۸۵۱۱
لینک کوتاه کپی شد

رئیسی دغدغه معیشت مردم را دارد

جزئیاتی از نشست علمای اهل‌سنت کشور با رئیس‌جمهور پیگیری و مطرح شده که قابل تقدیر و باعث امیدآفرینی جامعه خواهد شد.

به گزارش صبح تازه؛ 21 تن از علما و روحانیون اهل‌سنت سراسر کشور، اخیراً با آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور دیدار  و گفت‌وگو کردند که جزئیاتی از این نشست هم‌اندیشی را  در ادامه از نظر خوانندگان محترم می‌گذرانیم:

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری دراین‌باره اظهار داشت: بنده در این نشست مسائل و مشکلات مردم و استان از جمله وضعیت معیشت، اشتغال، بیکاری، موانع پیش‌ِروی واحدهای تولیدی، ضرورت نظارت بر بازار و استفاده از ظرفیت نیروهای بومی نخبه و مشکل معیشتی ماموستایان را منعکس کردم و خوشبختانه مورد توجه آیت‌الله رئیسی قرار گرفت.

وی افزود: رئیس‌ جمهور در آن نشست مشکلات مطرح‌شده را یادداشت و به‌صراحت اعلام کردند که به همه وعده‌هایی که به مردم داده پایبند است و عملی می‌کند و برای رفع دغدغه اشتغال جوانان تمام توان خود را به‌کار می‌گیرد و از نیروهای بومی در سپردن مسئولیت‌های استانی استفاده خواهد کرد.

امام جمعه سنندج اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها را اقدامی شجاعانه و قابل تقدیر خواند و تصریح کرد: دولت با همه توان برای رفع مشکلات و بهبود معیشتی مردم تلاش می‌کند، لذا همه مسئولان و مردم موظفند که به اجرای سیاست‌های ابلاغی کمک کنند و اجازه سوءاستفاده به بدخواهان و منتقدان این طرح را که این‌روزها درآمد و رانت‌بازی‌هایشان به خطر افتاده است، ندهیم.

این عالم برجسته اهل‌سنت ابراز داشت: همه علمای اهل‌سنت کشور به‌ویژه استان کردستان از برنامه‌های امیدآفرینان آیت‌الله رئیسی به‌جد حمایت می‌کنند و همواره سیاست‌ها را در تریبون نماز جمعه برای مردم بازگو خواهیم کرد.

ماموستا ملا قادر قادری، عالم برجسته اهل‌سنت و امام جمعه پاوه نیز به جزئیاتی از این نشست اشاره کرد و اظهار داشت: توجه جدی‌تر به دین، معنویت، اخلاق و آرمان‌ها؛ توجه به معیشت مردم؛ حل مشکلات مناطق مرزی و اشتغال جوانان؛ ساماندهی وضعیت مرزها به‌ویژه موضوع کوله‌بری از جمله انتظاراتی بود که بنده از رئیس‌جمهور مطالبه‌گری کردم.

وی با بیان اینکه "کوله‌بری شغل نیست و آن را شایسته جوانان فهیم دیار خود نمی‌دانیم" افزود: باید این مشکل سریع حل شود.

امام جمعه پاوه وضعیت بیکاری را یک بحران دانست و تصریح کرد: امروزه متأسفانه شاهد تقلیل نرخ ازدواج و افزایش طلاق و رشد پدیده دلخراش خودکشی نوجوانان هستیم که عمده این معضلات، ریشه در بیکاری و مشکلات معیشتی دارد.

وی به عملکرد دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در صداقت و سابقه خوب آیت‌الله رئیسی هیچ تردیدی نداریم اما با کمال تأسف رئیس‌جمهور دولت سیزدهم، وارث مشکلات عدیده‌ای از دولت‌های سابق هستند و همین کار را دشوار کرده است اما ما کنارشان هستیم و برای پیشبرد اهداف و سیاست‌های دولت کمک خواهیم کرد.

ماموستا قادری بیان کرد: همچنین در این نشست وضعیت علما را که چندان قابل تعریف نیست و آنها نیز با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، مطرح کردم و خواستار پیگیری و رفع این دغدغه شدم.

در این نشست علاوه‌بر علمای سایر استان‌های کشور، همچنین ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی نیز به ایراد سخنرانی پرداخت که پیگیری‌ها از جزئیات بیشتر این نشست و تصمیمات رئیس‌جمهور برای رفع دغدغه‌های عالمان دینی از این نیروی کردستانی در حال انجام است.

 

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار