خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۹۰۷۱
لینک کوتاه کپی شد

کشاورزی زیر دریا و در عمق 5 متری ! +تصاویر

اولین باغ پرورش گیاه زیر دریای مدیترانه در عمق ۴.۵ متری را ببینید.

به گزارش صبح تازه؛ «باغ نمو» (Nemo’s Garden) بیش از ۴.۵ متر زیر سطح دریای مدیترانه در سواحل ایتالیا واقع شده است. باغ نمو در سال ۲۰۱۲ توسط کارآفرین تجهیزات غواصی، سرجیو گامبرینی تاسیس شد. سایت این شرکت می‌گوید که این پروژه در ابتدا یک بیانیه سرکش در مورد عدم تدبیر در امور کشاورزی بود، اما به یکی از ابتکارات پایداری تبدیل شد که می‌تواند آینده ما را تعریف کند. گیاهان، چه خوراکی و چه غیر خوراکی، در محیط های کنترل شده به طرز فوق العاده ای رشد می کنند. محصولات این باغ زیر دریا نسبت به محصولاتی که با روش های سنتی رشد می کنند، حاوی مواد مغذی بیشتری هستند.

کشاورزی زیر دریا

این باغ زیر دریا، دارای شش بیوم اکریلیک (acrylic biomes) است که هر کدام با ۲,۰۰۰ لیتر هوا، حدود ۹۰ گیاه و ابزارهای نظارتی پیشرفته را برای زنده نگه داشتن سیستم در خود گنجانده اند. تمام شرایط برای کشاورزی در محفظه های زیر آب باغ نمو فراهم شده است. سایت این شرکت می گوید که رطوبت داخل محفظه از تراکم آب ایجاد می شود که با مواد معدنی پر شده و در یک چرخه پایدار، گیاهان از آن تغذیه می کنند.

کشاورزی زیر دریا

حتی ساختارهای فیزیکی این محفظه ها به رشد اکوسیستم‌های دریایی کمک کرده است. اختاپوس ها و ماهی‌های کوچک زیر گلخانه‌ها پناه گرفته‌اند در حالی که اسب‌های دریایی در حال انقراض، در زنجیرهای این تجهیزات کنار هم نشسته‌اند.

کشاورزی زیر دریا

یکی از هماهنگ کننده های پروژه باغ نمو گفت که هر سال، در حال کشف کاربردهای جدید احتمالی برای زیست این محفظه های کره مانند هستند. محصول کشاورزی باغ نمو هنوز قابل فروش نیست. یکی از مدیران باغ نمو می گوید که شک دارد اولین گلخانه های این چنینی بتوانند با هزینه کشاورزی استاندارد رقابت کنند، اما به مرور زمان ورق بر می گردد. آنها سعی می کنند کاری انجام دهند که کمی متفاوت باشد و زیبایی اقیانوس را نشان دهد. آنها امیدوارند بتوانند کاری برای جوانان انجام دهند و ایده های جدیدی را القا کنند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار