خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۹۳۸۰
لینک کوتاه کپی شد

2 روش اساسی برای جلوگیری از آبله میمونی

مدیر گروه پیشگیری از بیماریهای واگیر دار دانشگاه علوم پزشکی مشهد ابراز کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری آبله میمونی مردم باید نسبت به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش صبح تازه؛ دکتر زهرا نهبندانی با اشاره به اینکه در برخی از کشورها شاهد افزایش تعداد موارد ابتلا به آبله میمون هستیم، خاطر نشان کرد: جهت جلوگیری از شیوع بیماری با توجه به اینکه راه انتقال بیماری از طریق تماس نزدیک با فرد بیمارو ترشحات مخاطی بیمار، اشیاء یا سطوح آلوده می باشد لازم است در خصوص گند زدایی سطوح و اشیاء مشترک در اماکن عمومی و مراکز عمومی توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه ویروس ها دارای پوشش لیپیدی هستند از همین رو استفاده از گند زدایی که در ویروس کرونا جهت گندزدایی استفاده می شد در از بین بردن این ویروس نیز موثر است، گفت: باتوجه به اینکه بیماری از طریق قطرات الوده فرد مبتلا به راحتی منتقل می شود استفاده از ماسک در مکان های پر جمعیت و رعایت فاصله فیزیکی اهمیت بالایی دارد.

دکتر نهبندانی با اشاره به اینکه باید در کلیه مراسمات ملی و مذهبی استفاده از ماسک و انجام گندزدایی سطوح و اشیا مشترک مورد تاکید قرار گیرد، بیان کرد: اصلاح سیستم تهویه، رعایت فاصله فیزیکی و بهداشت دست در اماکن باید مورد توجه قرار گیرد تا زمینه ابتلا به این بیماری بین مردم کاهش یابد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار