شناسه خبر: ۱۰۹۴۸۰
لینک کوتاه کپی شد

فیلم و جزئیات دستگیری سارقان بانک ملی

به گزارش صبح تازه، پلیس آگاهی تهران بزرگ لحظاتی پیش از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی خبر داد. متهمان ۱۳ نفر هستند که در شهرهای مختلف ایران و ترکیه به دام افتادند. حال پرسش افکار عمومی این است که این صندوق‌ها به بانک بازگردانده می‌شوند یا خیر؟ آن‌طور که رئیس پلیس پایتخت می‌گوید، بخش اعظمی از اموال مسروقه مردم کشف شده است.

فیلم و جزئیات دستگیری سارقان بانک ملی

به گزارش صبح تازه پلیس آگاهی تهران بزرگ لحظاتی از دستگیری سارقان صندوق امانات بانک ملی خبر داد. تعداد متهمان فعلا ۱۳ نفر اعلام شد که دو شهرهای مختلف کشور متواری بودند.

در همین زمینه رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد: یکی دو روز است که سارقان بازداشت شده‌اند. تقریبا تمامی سارقان و مرتبطان این سرقت که بعضی داخل و بعضی خارج از کشور بودند بازداشت شده‌اند.

سردار حسین رحیمی توضیح داد: بخش اعظمی از اموال مسروقه مردم کشف شد. آن‌طور که او می‌گوید: از عوامل بانک کسی نقش مستقیم در این سرقت نداشت، اما قصوراتی متوجه آن‌هاست.

 

رحیمی افزود: ۱۰ نفر از متهمان به سرقت در داخل و سه نفر توسط اینترپل دستگیر شده‌اند و در حال انتقال به کشور هستند.

در این بین اما مردم، به‌ویژه مال‌باختگان بانک ملی، خواستار شفافیت بیشتر در این زمینه هستند. شهروندان می‌خواهند مشخصات کامل سارقان و نحوه دسترسی آن‌ها به صندوق امانات و سیستم‌های امنیتی کاملاً روشن شود.

پلیس آگاهی نیز برای اطمینان‌بخشی به مردم تصاویری منتشر و اعلام کرد که اموال مسروقه ضبط شده‌اند.

 

 

ماجرا چه بود؟

اخیراً شعبه رو به روی دانشگاه تهران بانک ملی مورد سرقت قرار گرفت و محتویات ۱۶۲ صندوق امانات به سرقت رفت.

بنابر اعلام بانک ملی، رئیس و معاون ریالی شعبه دانشگاه این بانک «به دلیل خسارت وارده» از سمت خود برکنار شد‌ه‌اند. در اطلاعیه‌ای که این بانک دو روز پیش منتشر کرد، آمده است: «مراتب برخورد قانونی لازم با آنها (مدیران) و سایر مقصران در حال انجام است.»

همزمان جمعی از مال‌باختگان بعد از این سرقت با تجمع در این بانک خواستار پرداخت غرامت شده‌اند.

بانک ملی نیز وعده جبران خسارت را به مال‌باختگان داد. این بانک اعلام کرد: ۵۰ درصد از اموال صندوق بر اساس خوداظهاری صورت گرفته است.

همچنین گفته شده «پرداخت ۵۰ درصد باقی‌مانده خسارت با نظر مقام قضایی صورت می‌گیرد.».

اموال مسروقه بانک ملی بازگردانده می‌شود؟

گفتنی است که‌ صندوق امانی بانک‌ها عمدتا به نگهداری اموال با ارزشی مانند طلا، سکه یا اسناد با ارزش مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولا امنیت بالایی دارند که مجهز به سیستم‌های مدرن ایمنی و حفاظتی هم هستند.

در این بین، فقط شخص مالک از محتوای این صندوق اجاره‌ای مطلع است و این کار اثبات محتویات آن را برای دریافت خسارت مال‌باختگان سخت می‌کند. حال باید دید با دستگیری سارقان، کل صندوق امانات به بانک بازگردانده می‌شوند یا خیر؟

 
حجم ویدیو: 2.60M | مدت زمان ویدیو: 00:02:00 دانلود ویدیو
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار