شناسه خبر: ۱۰۹۸۶۵
لینک کوتاه کپی شد

کودکان تا دو سالگی هرگز از این ۳ دستگاه استفاده نکنند

رئیس انجمن چشم‌پزشکی گفت: کودکان تا دو سالگی هرگز از تلویزیون،تلفن همراه و تبلت استفاده نکنند؛ چراکه پردازش تصویر در این دستگاهها باعث آسیب‌های ذهنی به کودکان می‌شود.

به گزارش صبح تازه؛ محمود جباروند، رئیس انجمن چشم‌پزشکی در پاسخ به این پرسش که «کودکان در چه سنینی نباید از تلویزیون یا گوشی تلفن همراه استفاده کنند؟»، بیان داشت:‌ اینکه گفته می‌شود کودکان دو سال نباید از گوشی همراه، تبلت و تلویزیون استفاده کنند به این دلیل است که تصاویری که در تلویزیون وجود دارد شامل تصاویر متعددی هستند که در ثانیه پردازش می‌شود و به صورت تصویری درمی‌آید.

وی ادامه داد: در حالی که در کودکان که ذهنشان خیلی فعال و زمینه رشد زیادی دارد این تصاویر در رشد ذهنی کودک تأثیر منفی می‌گذارد؛‌ به ویژه در کودکان زیر دو سال.

رئیس انجمن چشم‌پزشکی تصریح کرد:‌ والدین‌ کودکان زیر یکسال باید حتما مانع استفاده آنها از تلویزیون یا گوشی همراه شوند؛ چراکه از نظر رشد ذهنی این استفاده به ضرر کودکان است.

جباروند در پایان خاطرنشان کرد: مناسب‌ترین راه، استفاده از کتاب است که تصویر ثابت دارد و پردازش می‌شود؛ در حالی که این پردازش تصویر در گوشی همراه، تلویزیون و تبلت باعث آسیب‌های ذهنی به کودکان می‌شود، اما کتاب بهترین وسیله برای رشد ذهنی کودکان است.
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار