خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۰۱۵۴
لینک کوتاه کپی شد

درمان عرق کردن زیاد در تابستان

با نوشیدن روزانه ۳ فنجان چای مریم گلی می‌توان تعریق را کاهش داد.

به گزارش صبح تازه؛ تعریق زیاد بدن در فصل تابستان یکی از معضلات بزرگ برای افراد بسیاری است که علل و راه های مقابله متفاوتی دارد.انجمن متخصصان پوست آلمان اعلام کرد که تعریق بیش از حد دلایل مختلفی از جمله ابتلا به بیماری‌های متابولیک، تومورها و بیماری‌های عصبی دارد. علاوه بر این تغییرات هورمونی مثلا در دوران یائسگی نیز یکی دیگر از عوامل تعریق زیاد است.

این انجمن توضیح داد که تعریق زیاد را می‌توان به روش‌های مختلفی از جمله استفاده از ضد تعریق‌ها و تزریق بوتاکس برای مسدود کردن غدد تعرق، تنظیم فعالیت غدد با جریان الکتریکی یا برداشتن غدد عرق با جراحی مقابله کرد.دستور العمل‌های خانگی همچنین در مواجهه با تعریق بیش از حد کمک می‌کند. با نوشیدن روزانه ۳ فنجان چای مریم گلی می‌توان تعریق را کاهش داد.

سرکه سیب نیز به کاهش تعریق بیش از حد کمک می‌کند و برای کوچک کردن غدد تعرق مؤثر است. برای این منظور باید زیر بغل خود را با سرکه سیب بمالید و بگذارید یک شب بماند سپس صبح آن را بشویید.همچنین پوشیدن لباس‌های گشاد با جنس پنبه و کتان برای کاهش ترشح عرق بسیار مهم است.از آنجایی که تعریق زیاد باعث از دست دادن مایعات و سدیم بدن می‌شود بنابراین باید مایعات به ویژه آب معدنی حاوی سدیم را به مقدار کافی و حداقل ۱.۵ لیتر در روز نوشید.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار