خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۰۹۶۲
لینک کوتاه کپی شد

یک عدد خیارشور ۲۶۰ میلیون تومان است + عکس

«خیارشور» که ۱۰,۰۰۰ دلار نیوزلند ( ۲۶۰ میلیون تومان) ارزش‌گذاری شده است، درحقیقت بخشی از یک نمایشگاه هنری با عنوان «هنرهای زیبا» بود که در گالری «مایکل لت» در «آکلند» برگزار شد.

به گزارش صبح تازه؛ یک هنرمند استرالیایی قصد دارد یک تکه خیارشور که به سقف چسابنده شده را به عنوان یک اثر هنری چیدمان و به قیمت هزاران دلار به فروش برساند.

«متیو گریفین» یک هنرمند استرالیایی است و اخیرا از یک اثر هنری چیدمان رونمایی کرده است. این اثر هنری درحقیقت یک تکه خیارشور ساندویچ چیزبرگر «مک‌دونالد» است که به سقف یک گالری هنری در نیوزلند چسبانده شده است.

«خیارشور» که ۱۰,۰۰۰ دلار نیوزلند ( ۲۶۰ میلیون تومان) ارزش‌گذاری شده است، درحقیقت بخشی از یک نمایشگاه هنری با عنوان «هنرهای زیبا» بود که در گالری «مایکل لت» در «آکلند» برگزار شد. این نمایشگاه در سی جولای به پایان رسید.

مجموعه‌دار یا موسسه‌ای که این اثر هنری را خریداری می‌کند، دقیقا همین خیارشوری که «گریفین» از آن استفاده کرده است را خریداری نمی‌کند، بلکه دستورالعملی را برای بازسازی این اثر هنری در یک مکان جدید را دریافت می‌کنند.

تصاویر | عجیب‌ترین مورد؛ این خیارشور ۲۶۰ میلیون تومان است!

با انتشار تصاویر «خیارشور»، علاقه‌مندان به هنر واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی نشان داده‌اند.

«رایان مور» مدیر نمایشگاه «هنرهای زیبا» در گفت‌وگو با «گاردین» بیان کرد از این اثر هنری «گریفین» لذت می‌برد چراکه او این اثر را با استفاده از حس شوخ‌طبیعی و سنت‌های هنر معاصر خلق کرده است و از این طریق، روشی را که ارزش و معنا در بین مردم شکل می‌گیرد زیر سوال برده است.

این اثر، «کمدین» اثر هنری مشهور «موریزیو کاتلان» هنرمند ایتالیایی را در ذهن تداعی می‌کند. «کمدین» موزی بود که با چسب نواری به دیوار یک گالری هنری در طول نمایشگاه «آرت بازل میامی» چسبانده شده بود. این اثر درنهایت به قیمت ۱۲۰هزار دلار آمریکا فروخته شد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار