خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۱۸۹۲
لینک کوتاه کپی شد

در برخی موارد اعتقادات اهل سنت به اهل بیت بیشتر از اهل تشیع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به ارادت مردم کردستان به اهل بیت امام حسین (ع) گفت: اعتقاد و محبت اهل سنت به اهل بیت، در برخی موارد از اهل تشیع هم بیشتر است.

به گزارش صبح تازه؛ مهدی رمضانی با اشاره به اغاز تردد زوار امام حسین از مرز باشماق  مریوان از ۱۵ شهریور افزود: فرهنگ مهمان نوازی مردم کردستان باید در پیاده روی اربعین نشان داده شود.

وی اظهار کرد: مردم کردستان پیشقراول محبت به اهل بیت هستند و تردد زوار از طریق مرز مریوان برای نخستین بار، فرصتی برای نشان دادن محبت مردم کردستان به اهل بیت است.

وی در این نشست که با محوریت تهیه ساز و کار اطلاع رسانی موثر توسط دستگاه های اجرایی و رسانه ها در خصوص اربعین برگزار شد افزود: در کنار مسئولان، نخبگان و روحانیون منطقه نیز باید از طریق رسانه ها مردم سراسر کشور را به پیاده روی اربعین از طریق مرز باشماق دعوت و تشویق کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان بر مردمی برگزار شدن برنامه های اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: حوزه فرهنگی باید به صورت حداکثری در برنامه پیاده روی اربعین خود را نشان دهد.

وی ضمن دعوت از رسانه ها برای پوشش اخبار و تحولات پیاده روی اربعین از طریق مرز باشماق مریوان از رسانه ها خواست دقت نظر و ظرافت رسانه ای را سرلوحه قرار دهند.

حجت‌الاسلام رازیانی،  مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان هم در این نشست گفت: اقدامات بسیاری در زمینه اربعین انجام شده و باید این موارد برای مردم منعکس شود تا مردم از اثرات و برکات بازگشایی مرز باشماق آشنا شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه تردد زوار در مرز باشماق اثرات موثری برای منطقه دارد، افزود: اکتفا به صدا و سیما کافی نیست و باید همه رسانه‌های رسمی و فضای مجازی را برای انعکاس برکات اربعین پای کار آورد.

وی اضافه کرد: انسجام در برنامه‌ریزی تدارکات در مریوان دیده نمی‌شود و در حوزه فضاسازی محیطی در دو روز اخیر اقدامات گسترده‌ای در مریوان انجام شده است به طوریکه به همت تبلیغات اسلامی کردستان چهار هزار پرچم و ریسه در مریوان نصب شده است.

وی اضافه کرد: فضای کردستان و محبت به اهل بیت علیهم‌السلام در استان کردستان باید به این کاروان منتقل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در پایان تصریح کرد: نیاز است پویش هر خانه یک موکب در استان راه‌اندازی شود و در این راستا اعضای شورای اطلاع‌رسانی و ادارات فرهنگی باید مشارکت کند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار