شناسه خبر: ۱۱۱۸۹۷
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی ستاد اربعین عراق:

لزوم استفاده از مرزهای متعدد برای ورود و خروج زائران اربعین

​به گزارش صبح تازه، سخنگوی ستاد اربعین عراق از زائران اربعینی حسینی خواست که برای ورود و خروج به کشور عراق و شرکت در مراسم زیارت اربعین حسینی و بازگشت به کشور بعد از پایان مراسم، از مرزهای متعدد استفاده کنند.

به گزارش صبح تازه،حجت الاسلام و المسلمین «غلامرضا اباذری» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری «الاربعین» افزود که در ایام اربعین حسینی با هماهنگی دولت عراق، مرزهای زیادی فعال شده اند و به زائران توصیه می شود برای خودداری از تجمع زائران در پشت مرزها، از مرزهای مختلف برای ورود به عراق بهره ببرند.

به گفته وی، مرزهای زمینی «شلمچه»، «چذابه» (الشیب)، «مهران» (زرباطیه) و «خسروی» (منذریه) در طول ایام اربعین حسینی فعال هستند و در وقت حاضر هماهنگی ها برای مرزهای اقلیم کردستان عراق نیز انجام شده و حرکت در این مرزها روان و با سهولت انجام می شود.

این مقام ایرانی افزود که زائران اربعینی بایستی از فشار و تجمع در پشت مرز مهران که هر سال با تجمع زوار مواجه می شود، خودداری کنند و به محض مشاهده ازدحام جمعیت در این مرز، از دیگر مرزهای همجوار - بالادستی یا زیردستی - برای حضور به موقع در مراسم اربعین حسینی بهره ببرند و هر چه سریعتر کار آنان با سهولت انجام شود.

حجت الاسلام اباذری به زائران اربعین حسینی توصیه کرد که با مسوولان بازرسی و مرزی همکاری کرده و به ارشادهای آنها گوش دهند تا مجبور نباشند برای ساعات طولانی در مرز معطل بمانند. 

وی همچنین از زائران اربعین حسینی خواست که به طور مرتب اطلاع رسانی های ستاد مرکزی ایران و همچنین ستاد مرکزی عراق در خصوص مراسم اربعین حسینی را دنبال کنند تا شاهد زیارت آرام و روانی باشیم.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار