شناسه خبر: ۱۱۱۹۷۵
لینک کوتاه کپی شد

سخنگوی ستاد اربعین عراق:

عرف پذیرایی مردم عراق در اربعین کوتاه مدت است

به گزارش صبح تازه، سخنگوی ستاد اربعین عراق گفت: زائران ایرانی باید عرف پذیرایی مردم عراق را در میزبانی از زائران اربعین حسینی محترم بشمارند.

به گزارش صبح تازه؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق اظهار کرد: عرف پذیرایی از زائر اربعین حسینی در عراق، یک شب میزبانی در موکب های سر راهی و یک یا حداکثر دو شب در منازل است.

وی خاطر نشان کرد: نباید زائر حسینی خود را به موکب داران یا کسانی که در منازل شخصی از زائران اربعین پذیرایی می کنند، تحمیل کنند.

اباذری افزود: ما به عنوان زائران اباعبدالله الحسین (ع)، با رعایت این عرف میزبانی ویژه اربعین حسینی، از نادیده گرفتن یا شکستن آن پرهیز کنیم.

حجت الاسلام اباذری بیان کرد: زائر اباعبدالله الحسین (ع) در نزد مردم عراق اعتبار و جایگاه خاصی دارد که گاه برای راضی نگه داشتن زائر حسینی، خود را تحت فشار می گذارند برای همین توصیه می شود، به این عرف احترام گذاشته و خود را بر موکب یا صاحبخانه تحمیل نکنیم.

 وی ادامه داد: موکبداران و صاحبان منازل می کوشند که بیشترین خدمات و حداکثر راحتی را برای زائر حسینی در طول اتراق در موکب یا خانه فراهم کنند و خوب است در این مدت زائر خود را فقط میهمان نداند و در کمک به موکبدار یا صاحب منزل و خدمت به دیگر زائران دریغ نکند تا هم از ثواب زیارت و هم خدمت زائر حسینی که به مراتب عظیم است، بهره مند شود.

وی تصریح کرد: کمک و همیاری با موکبداران و صاحبان منازل، خودش تشویق مضاعفی برای استمرار هرچه باشکوه تر زیارت اربعین حسینی و تقویت پیوند های اخوت و انسجام بین زائر به عنوان میهمان و موکبدار و صاحب منزل به عنوان میزبان است

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار