شناسه خبر: ۱۱۲۲۴۰
لینک کوتاه کپی شد

بروز بزرگترین اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران+تصویر

​به گزارش صبح تازه، از عصر روز چهارشنبه اینترنت در ایران دچار اختلال شدید شد و ابتدا اینستاگرام و بعد واتس آپ از دسترس خارج شدند و نت بلاکس مرجع رصد جهانی اینترنت اعلام کرد که این بزرگترین اختلال اینترنتی در ایران از سال ۲۰۱۹ است.

به گزارش صبح تازه به نقل از خبرآنلاین، «این بزرگترین اختلال در اینترنت ایران از سال ۲۰۱۹ است.» این بخشی از توئیت نت بلاکس با توجه به داده های سی ام شهریورماه رصد اینترنت ایران بود که منتشر شد.

از صبح چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت که عیسی زارعپور از احتمال اختلال و محدودیت در شبکه سراسری اینترنت در ایران به دلیل برخی تصمیمات امنیتی سخن گفت تا چند ساعت بعد که این محدودیت ها آغاز شدند ، فاصله زیادی نبود. فاصله ای که در این میان یک بار وزارت ارتباطات اعلام کرد از صحبت های آقای وزیر برداشت اشتباه شده است. همزمان البته توئیت هایی از موافقان طرح صیانت منتشر شد چون روح الله مومن نسب که عدم اجرای طرح صیانت را حاصل این ناآرامی های روزهای اخیر نامید. 

عکس |نت بلاکس: این بزرگترین اختلال اینترنتی ایران از سال 2019 است

 

از عصر چهارشنبه اما اینترنت محدودیت های جدی را تجربه کرد. ابتدا همراه اول و سپس سایر اپراتورهای تلفن همراه پوشش دهی ال تی ای را از دسترس خارج کردند. سپس نوبت به اختلال شدید در اینستاگرام ، شبکه اجتماعی پر طرفداری که سید ابراهیم رئیسی اخیرا بار دیگر در گفت و گو با شبکه سی بی اس آمریکا با اشاره به نقش آن در درآمدزایی مردم اعلام کرد برای بهبود شرایطش هم تلاش می کند رسید.

ساعاتی بعد نوبت به واتساپ رسید و این شبکه اجتماعی هم از دسترس خارج شد. دقایقی بعد اعلام شد شبکه اپراتورهای موبایلی تنها به پهنای باند ملی دسترسی دارند. حالا اما در انتهای شب سی ام شهریور ، نت بلاکس مرجع رصد جهانی اینترنت اعلام کرده در این روز ، شبکه اینترنت ایران ، بزرگترین اختلال را از سال ۲۰۱۹ تجربه کرده است. اختلالی که البته تسنیم و فارس درباره اش نوشتند یک تصمیم مقطعی به دلیل شرایط خاص امنیتی در کشور است و بزودی دسترسی به پهنای باند بین الملل و همین طور شبکه های اجتماعی فیلتر شده ، مثل گذشته از سر گرفته خواهد شد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • ناشناس ارسالی در

    دلیل قطعی اینترنت فساد بخش خصوصی و رانت آن است.
    وزارت خزانه داری امریکا به شرکت‌های تکنولوژی اجازه داده خدمات مربوط به شبکه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های اداری، ویدیو کنفرانس و از همه مهم‌تر، «خدمات ابری» در ایران را گسترش دهند.
    بخش خصوصی مرتبط در داخل ایران ک عملکرد بسیار ضعیف و ناموفقی طی سالهای گذشته داشته، بعنوان آخرین سنگر با لابی سعی دارد تا کاربرانی را جذب نماید و برای این منظور در لحظه ای بحرانی موفق به قطع دسترسی میلیونها ایرانی و ایجاد محرومیتشان از ارتباطات آزاد و خدمات با کیفیت سرویسدهندگان جهانی شده است..
    این لابیگری با اسم حفاظت در برابر گسترش اغتشاش معرفی شده، در حالیکه تنها تلاش بخش خصوصی فاسد برای تثبیت خود و اجبار کاربران ایرانی به استفاده از اپها و برنامه های بی کیفیتش است.

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار