شناسه خبر: ۱۱۲۶۲۷
لینک کوتاه کپی شد

این اختراع پر کاربرد و در دسترس جای ثروتمند و فقیر را عوض کرد!

پیش از اختراع آسانسور، ثروتمندترین در نزدیک‌ترن فاصله به زمین زندگی می‌کردند و افرادی که وضع مالی ضعیف‌تری داشتند، در طبقات بالاتر سکونت پیدا می‌کردند.

به گزارش صبح تازه؛ طبقات بالای ساختمان‌های مجلل، برای ثروتمندان در نظر گرفته می‌شود تا بتوانند از بهترین مناظر لذت ببرند.

در مرکز منهتن نیویورک، پنت‌هاوسی وجود دارد که بیش از ۹۰ میلیون دلار قیمت دارد. هم‌چنین در موناکو نیز، یک پنت‌هاوس به ارزش ۳۳۵ میلیون دلار قیمت‌گذاری شده است.

اما آیا می‌دانید چه عاملی باعث شده تا واحدهای پنت‌هاوس تا این حد گران باشند؟ پاسخ تنها یک چیز است، آسانسور! پیش از اختراع این وسایل بالابر، ثروتمندترین ساکنان یک ساختمان در نزدیک‌ترین فاصله به زمین زندگی می‌کردند و افرادی که وضع مالی ضعیف‌تری داشتند، در طبقات بالاتر سکونت پیدا می‌کردند. این اختلاف تا جایی بود که معمولا آخرین طبقه هر ساختمان، محل اقامت خدمتکار محسوب می‌شد.

اختراعی که ثروتمندان را جای فقرا نشاند!

در روزگاری که بدون آسانسور، افراد ساکن در طبقات بالا مجبور بودند اثاثیه خود را با زحمت از پله‌ها بالا ببرند، طبقه همکف این امکان را می‌داد تا در سریع‌ترین زمان ممکن رفت و آمد داشته باشید و جابجا شوید.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار