خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۳۵۷۶
لینک کوتاه کپی شد

۵ راهکار برای سبک‌کردن ذهن‌ شلوغ

بهتر است فردی که دغدغه‌های فکری دارد، همه دغدغه‌هایش را روی یک برگه کاغذ بنویسد. بعد از فهرست‌کردن دغدغه‌ها می‌توان تمرکز کرد و مواردی را که غیر ضروری است، از فهرست حذف کرد.

به گزارش صبح تازه؛ برای هر کسی ممکن است پیش بیاید؛ اینکه فکرش اینقدر مشغول شود که نتواند روی کارهای روزمره تمرکز کند و از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد. متخصصان اما پنج راهکار عمده برای سبک‌کردن ذهن شلوغ دارند که عبارتند از : 

بهتر است فردی که دغدغه‌های فکری دارد، همه دغدغه‌هایش را روی یک برگه کاغذ بنویسد. بعد از فهرست‌کردن دغدغه‌ها می‌توان تمرکز کرد و مواردی را که غیر ضروری است، از فهرست حذف کرد. عموما متخصصان روانشناس راهکار جالبی دارند.

 از فردی که ذهنش شلوغ است، می‌خواهند که تصور کند زمانی که در خیابان راه می‌رود، چند موجود فضایی او را می‌دزدند. آنها یک کپسول بسیار کوچک را زیر پوست سر فرد تزریق می‌کنند و می‌گویند که قصد آزمایش روی فرد را دارند و فقط تا یک ماه دیگر زنده است و هیچ پزشک و ارتشی در جهان نیست که بتواند نجاتش دهد.

پس از حالا فقط یک ماه برای زندگی‌کردن وقت دارد. بعد از این راهکار شبیه‌سازی از فردی که ذهنش درگیر است، می‌خواهند که دوباره به فهرست دغدغه‌هایش نگاه کند و آن مواردی را که لزومی ندارد خط بزند و دیگر به آنها فکر نکند.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار