خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۶۲۲۰
لینک کوتاه کپی شد

5 راه برای جلوگیری از یخ‌کردن پا در زمستان

عموما پاها در زمستان سرد هستند در حالی که در این فصل بدن ما گرم نگه داشتن ارگان های حیاتی مانند قلب و ریه ها را در اولویت قرار می دهد که موجب کاهش جریان خون به دیگر اندام ها مانند دست و پا می شود.

5 راه برای جلوگیری از یخ‌کردن پا در زمستان

به گزارش صبح تازه؛ با ما همراه باشید تا شما را با 5 راه اصلی جلوگیری از یخ‌کردن پا در زمستان آشنا کنیم:

دو لایه جوراب بپوشید 

برای گرم نگه داشتن پاهای خود یک جفت جوراب عرق‌گیر پلی‌پروپیلن با یک جوراب پشمی روی آن بپوشید. این ترکیب برای گرم نگه داشتن انگشتان پا در زمستان مناسب است، اما مراقب باشید ترکیبی از جوراب‌ها را انتخاب نکنید که خیلی ضخیم باشند و برای پوشیدن کفش دچار مشکل شوید.

پاها را در آب گرم قرار دهید

در صورت امکان، دوش آب گرم بگیرید یا در وان آب گرم غوطه‌ور شوید. این کار باعث گرم شدن کل بدن از جمله پاها می‌شود.

کفی حرارتی در کفش بگذارید

یک بسته کفی حرارتی یا بسته‌های گرمایشی از داروخانه خریداری کنید. هنگامی که پاهای شما سرد است، یکی را فعال کنید و داخل جوراب خود بچسبانید. اگر در دستورالعمل‌ها آمده است که کفی را در تماس مستقیم با پوست قرار ندهید، آن را بین جوراب و کفش یا بین دو لایه جوراب استفاده کنید.

کلاه بگذارید

شما گرمای زیادی را از سر خود از دست می‌دهید و هرچه بدن شما سردتر شود، پاهای شما هم سردتر خواهد شد. برای صرفه جویی در گرمای بدن و تشویق به گرم تر شدن پاها در زمستان، کافی است یک کلاه سرتان بگذارید.

تندتر قدم بردارید

همیشه باید هنگام پیاده روی ابتدا چند دقیقه آهسته گام بردارید، در روزهای سرد باید با گام‌های تندتر ادامه دهید یا مسیری را انتخاب کنید که در نزدیکی مسیر شروع، بلندی یا پله داشته باشد تا خون تان به جریان بیفتد. جریان خون بیشتری که در نتیجه‌ ضربان قلب تندتر ایجاد می‌شود، به گرم نگه داشتن پاها کمک می کند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار