خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۷۱۵۹
لینک کوتاه کپی شد

۷ روش ساده برای برق انداختن شیرآلات آشپزخانه

یکی از نکاتی که در خانه تکانی اهمیت دارد تمیز کردن شیرآلات است. با چند روش بسیار ساده می‌توان شیرآلات را تمیز و براق کرد.

۷ روش ساده برای برق انداختن شیرآلات آشپزخانه

به گزارش صبح تازه؛ یکی از شیرآلاتی که در خانه استفاده زیادی می‌شود، شیر آب آشپزخانه است. تمیز کردن با پارچه‌ معمولاً لکه‌های کوچک را روی شیرآلات از بین می‌برد، اما برای از بین بردن مواد معدنی جدی‌تر، باید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

۱. پارچه خیس بکشید

لکه‌هایی که معمولی هستند و عمیق نیستند را با آب تمیز کنید. لکه‌های کوچک بدون هیچ محلول تمیز کننده‌ای  پاک می‌شوند. می‌توانید در این حالت شیر آب را با یک پارچه خیس به راحتی تمیز کنید. همیشه بعد از خیس شدن شیر آب، آن را خشک کنید.

شیرآلات رسوب گرفته را چگونه تمیز کنیم | برق انداختن شیرآلات آشپزخانه با ۷ روش ساده

۲. از سرکه استفاده کنید

برای از بین بردن لکه‌های سخت‌تر از یک پاک کننده ملایم مانند مایع ظرفشویی استفاده کنید. از یک دستمال مرطوب و پاک کننده ملایم برای پاک کردن شیر آب استفاده کنید.  

شیرآلات رسوب گرفته را چگونه تمیز کنیم | برق انداختن شیرآلات آشپزخانه با ۷ روش ساده

۳. از اسفنج استفاده نکنید

برای ضدعفونی کردن از سرکه یا سفید کننده استفاده کنید. هنگامی که حس کردید شیر آب با میکروب‌ها و باکتری‌ها تماس پیدا کرد، می‌توانید از سفید کننده یا سرکه برای ضدعفونی کردن استفاده کنید. برای استفاده از این محلول از اسفنج استفاده نکنید، زیرا اسفنج به سرعت باکتری‌ها و میکروب‌ها را در خود جذب می‌کند.  

۴. با آبلیمو رسوبات را محو کنید

رسوبات قرمز یا قهوه‌ای مایل به قرمز را با آب لیمو تمیز کنید. زنگ زدگی و آهن را باید با اسیدپاشی تمیز کرد.  

۵. رسوبات سبز رنگ را با آمونیاک نابود کنید

رسوبات سبز را با آمونیاک پاک کنید. برای رسوبات سبز یا سبز مایل به آبی، مقدار مساوی آب و آمونیاک را مخلوط کنید. برای استفاده از مخلوط از دستکش و پارچه استفاده کنید. پس از پایان کار، شیرآلات را به خوبی بشویید تا آمونیاک اضافی از بین برود.

۶. از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید

اثر کف مایع ظرفشویی را با سرکه سفید تمیز کنید. برای از بین بردن کف و به‌ویژه اثر آب از سرکه سفید استفاده کنید. می‌توانید آن را با جوش شیرین مخلوط کنید. سپس روی شیرآلات بمالید و بگذارید بماند. بعد از مدت کوتاهی آن را بشویید و خشک کنید.

شیرآلات رسوب گرفته را چگونه تمیز کنیم | برق انداختن شیرآلات آشپزخانه با ۷ روش ساده

۷. از جوش شیرین و مسواک استفاده کنید

مسواک‌های با سر نرم که به جوش شیرین آغشته شده‌اند می‌توانند در از بین بردن لکه‌های سرسخت و جرم‌گیری شیرآلات به شما کمک کنند.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار