خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۷۵۵۸
لینک کوتاه کپی شد

با دارچین فوری لاغر میشوید!

مطالعات نشان داده است که دارچین به‌دلیل دارابودن پلی‌فنل‌ها می‌تواند اثرات ضدچاقی زیادی داشته باشد. در این مطلب به برخی نسخه‌های خانگی ساده برای لاغری با دارچین پرداخته‌ایم.

با دارچین فوری لاغر میشوید!

به گزارش صبح تازه؛ "دارچین"قطعات خشک‌شده و کوبیده پوست درختانی از جنس Cinnamomum از تیره برگ بو است که به‌عنوان ادویه در غذاها استفاده می‌شود و خواص دارویی بی‌نظیری نیز دارد.

عناصر تشکیل‌دهنده و مفید دارچین در سلامت انسان و درمان و پیشگیری برخی از بیماری‌ها، روغن‌های فرار موجود در این گیاه است که خود این روغن‌ها از عناصر دیگری مانند: "اوژنول"، "سینامیک اسید"، "سینامالدهید" تشکیل می‌شود.

در مطالعه‌ای مشخص شد که مصرف یک گرم دارچین به‌مدت 4 هفته موجب کاهش قند خون و چربی خون افراد دیابتی خواهد شد، در عین حال همواره نام دارچین به‌عنوان یک ماده غذایی چربی‌سوز مطرح است اما، آیا واقعاً دارچین باعث کاهش وزن می‌شود؟

برای پاسخ به این سؤال در ابتدا باید به این نکته توجه داشت که وزن انسان متأثر از رابطه میان انرژی دریافتی و مصرفی است، اگر میزان کالری دریافتی از طریق غذاها بیش از انرژی مصرفی باشد؛ وزن فرد افزایش می‌یابد و بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که بدون محدود کردن میزان انرژی دریافتی یا افزایش فعالیت بدنی، صرفاً با مصرف یک نوع ماده غذایی وزن افراد کاهش یابد اما برخی مواد غذایی می‌توانند با افزایش سوخت‌وساز به کاهش وزن کمک کنند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار