خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۵۹۹۶
لینک کوتاه کپی شد

جمعیت تهران ۲۰ برابر میانگین تراکم کشور است

براساس گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، جمعیت تهران ۲۰ برابر میانگین تراکم کشور است.

جمعیت تهران ۲۰ برابر میانگین تراکم کشور است

به گزارش صبح تازه؛ علی نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به تشریح نظام مدیریت بحران در کلانشهر تهران پرداخت و با بیان این نکته که مدیریت خطر بحران از چهار مرحله تشکیل شده که اقدامات مربوط به دو مرحله پیشگیری و کاهش خطر و مرحله آمادگی مربوط به قبل از حادثه از اهمیت فراوانی برخوردارند.

او با بیان این که جمعیت تهران ۲۰ برابر میانگین تراکم کشور است، گفت: زلزله، سیل، طوفان ، فروریزش زمین، تجمعات انبوه، تهدیدات بیولوژیک، تغییرات آب و هوایی ، فروریزش ساختمان ، آتش‌سوزی و مواد خطرناک به عنوان بخشی از مخاطرات احتمالی در شهر تهران شناخته می‌شود که باید برای پیشگیری از وقوع آنها و کاهش آسیب‌ها برنامه‌ریزی کرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیری بحران شهر تهران در ادامه به تشریح بخشی از اقدامات انجام گرفته در مدیریت بحران شهر تهران پرداخت و ضمن اشاره به فعالیت‌های پویش جهادی واکسیناسیون ، دیگر فعالیت‌های ستاد مدیریبت بحران شهر تهران را در قالب ۱۵ کارگروه تخصصی توضیح داد و یادآور شد که در قالب ساختار ستاد مدیریت بحران با نزدیک به ۱۰۰ سازمان کار می‌کنیم.

نصیری در ادامه ضمن توضیح برنامه‌های ملی آمادگی و پاسخ، بازسازی و بازتوانی و برنامه ملی کاهش خطر حوادث و سوانح به تشریح کارکردهای این برنامه‌ها در زمینه فرماندهی و کنترل حوادث پرداخت.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار