شناسه خبر: ۱۰۸۱۶۹
لینک کوتاه کپی شد

چرا طلا ارزان شد؟

هر اونس طلا در بازار های جهانی از ابتدای امروز تاکنون ۲۲ سنت ارزان شده است که نشان دهنده تداوم روند نزولی این فلز گران بها است.

به گزارش صبح تازه، در اعماق یک بازار واقعی نزولی سهام و در حالی که گسترش قرنطینه چین نیز در حال گسترش است، طلا منافع امن را حفظ نکرده است و روند نزولی قیمتی را ادامه داده است؛ افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده موجب شده است که از محبوبیت طلا به عنوان یک سرمایه امن کاسته شود.

از طرفی گسترش قرنطینه در چین روند بهبود اقتصادی را کند خواهد کرد که همچنین تقاضای مصرف کنندگان چینی برای طلای فیزیکی را کاهش می دهد.

به نظر می رسد سرمایه گذاران به جای پناهگاه امن سنتی، طلا، به سمت ارز ذخیره جهان و خزانه داری ایالات متحده فرار می کنند. بازدهی خزانه‌داری در سراسر منحنی امروز ضعیف‌تر بود، اما همچنان بالا ماند زیرا انتظار می‌رود فدرال رزرو در ماه‌های آینده نرخ‌های خود را افزایش دهد.

گفتنی است که ناتوانی طلا در سود بردن از سقوط بازارهای سهام نشان دهنده این است که با توجه به چشم انداز نرخ بهره که هفته گذشته توسط فدرال رزرو ترسیم شد، چقدر برای طلا دشوار خواهد بود که به سود قابل توجهی دست یابد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار