شناسه خبر: ۱۱۰۶۷۹
لینک کوتاه کپی شد

شرط جدید مالکان برای فروش مسکن در تهران!

در بازار خرید و فروش مسکن، یک شرط جدید مُد شد.

به گزارش صبح تازه، بررسی میدانی بازار خرید و فروش مسکن از یک شرط برخی فروشندگان مسکن برای خریداران حکایت دارد. تحقیقات میدانی نشان می‌دهد، برخی فروشندگان مسکن در زمان تفاهم نهایی با خریدار، خواهان درج بندی در قرارداد می‌شوند؛ بندی که در آن فروشنده بین بازه ۲۴ تا ۷۲ ساعت از خریدار وقت می‌خواهد تا در صورتی که موفق به خرید ملک جدید متناسب با بودجه خود شد این قرارداد جاری و نهایی خواهد شد.

بر اساس این بند، در صورتی که فروشنده نتواند ملک مدنظر خود را بیابد قرارداد فروش ملک قابل فسخ خواهد بود. پیگیری‌های اکوایران نشان می‌دهد، این مطالبه و شرط جدید به واسطه نابسامانی بازار و تغیرهایی ناگهانی و بعضا روزانه نرخ‌های پیشنهادی مسکن است.

طبق گفته برخی مشاوران املاک، برخی فروشندگانی که قصد تبدیل به احسن ملک خود را دارند، پس از فروش ملک قبلی خود با تغییرات نرخ‌های پیشنهادی در بازار مواجه شدند و به همین دلیل، پس از فروش ملک خود، دیگر نتوانستند نسبت به ملک خرید جدید اقدام کنند.

برخی فعالان بازار مسکن، بر این باورند، برخی فروشندگان ملک به دلیل تورم‌های انتظاری نرخ‌های پیشنهادی خود را تغییر می‌دهند به طوریکه حتی در برخی مواقع ممکن است مشتری در یک هفته دو یا سه بار تغییر نرخ دهد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار