شناسه خبر: ۱۱۰۷۷۱
لینک کوتاه کپی شد

آخرین خبر درباره افزایش حقوق بازنشستگان

به دنبال ابطال مصوبه دولت درباره حقوق بازنشستگان، امروز اولین موضع رسمی دولتی‌ها، آن هم به صورت تلویحی شنیده شد.

به گزارش صبح تازه، برای سال ۱۴۰۱ سازمان تامین اجتماعی قصد داشت مستمری بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر خود را به اندازه ۳۸ درصد افزایش دهد، اما با مداخله هیات دولت میزان این افزایش در حد ۱۰ درصد محدود ماند.

اما به دنبال اعتراض بازنشستگان به این موضوع، روز چهارشنبه هفته گذشته محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در نامه‌ای مصوبه هیات دولت درباره حقوق بازنشستگان را مغایر با قانون تشخیص داد.

در همین رابطه سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور دیروز در جریان جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، دستور رسیدگی به حقوق بازنشستگان را داد.

به نظر می‌رسد این دستور رییس دولت سیزدهم واکنشی باشد به ابلاغ رسمی ابطال مصوبات اخیر هیات دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و حق مسکن کارگری که هفته گذشته از سوی محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

او با تاکید بر این‌که بررسی موضوع حقوق بازنشستگان در مسیرهای کارشناسی قرار دارد، بخش‌های مرتبط با این موضوع را مکلف کرد که هر چه سریع‌تر تصمیمات موثر و منطبق با قانون و به نفع معیشت بازنشستگان، در مسیر ابلاغ و اجرا قرار گیرد.

دیروز همچنین سازمان تامین‌ اجتماعی با انتشار اطلاعیه‌ای در زمینه تعیین تکلیف حقوق بازنشستگان سایر سطوح و متوسط بگیران صندوق این سازمان، از نظر مساعد دولت درباره افزایش حقوق این دسته بازنشستگان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: با نظر مساعد دولت مردمی، پیشنهاد این سازمان درباره سایر سطوح مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی، در دستور کار دولت قرار گرفته و به زودی اعلام می‌شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

 • محمد ارسالی در

  فاصله حقوق یک حداقل بگیر با یک غیر حداقل بگیر مگر چقدره

 • شریف زاده سهامدار تامین اجتماعی ارسالی در

  نه مثل اینکه مرغ دولت یک پا دارد و یک تنه می خواهدجلوی قانون بایستد. بنظرم از این ها آبی گرم نمی شود. فقط بازار گرمی می کنند. تا بازنشسته ها از تب و تاب بیافتند. و درآخر کارخودشان را بکنند. اما این تو بمیر آن تو بمیر نیست

 • علیرضا ابراهیمی ارسالی در

  دولت زود باش منتظریم

 • شهریار پوراحمدی ارسالی در

  بزک نمیر بهار میاد . کمبوزه باخیارمیاد
  رسیدیم به ماه پنجم سال یعنی بیش از یک سوم ازسال گذشته تازه آقای رییس جمهوربیادش اومده وضع معیشت بازنشسته هاکه سخت شده هرچه سریعترهیئتی به مسأله اضافه حقوق رسیدگی کنند که ایشان چون دوستدارقشربازنشسته است برای آنها این حقوق بخورونمیرقدیم راباتبدیل به حقوق بخوروبمیراصلاح کنندوبازنشستگان طبق آنچه پیاپی خبرنگاران حقه بازتیترمیکنندجیبشان پرپول شود .
  من نمیدانم این آقای رییسی چه وقت وبابت چه نوع گندکاری خجالت خواهد کشید چراکه بعضی وقتها بعضی روسابخاطرگندکاری خیلی کمترازمواردی که جنابشان بعمل آورده اند خودکشی کرده اندازشرم .

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار