شناسه خبر: ۱۱۱۳۶۴
لینک کوتاه کپی شد

بررسی قیمت دلار در معاملات پشت خطی امشب؛

ریزش شبانه نرخ دلار در بازار!

به گزارش صبح تازه از اقتصادنیوز : روند کاهشی قیمت دلار شدت گرفته و در بازار پشت خطی نیز این ریزش ادامه دارد.

به گزارش صبح تازه از اقتصادنیوز ؛ روند ریزش قیمت دلار در  یکی دو روز اخیر شدت گرفته است. اسکناس آمریکایی  در تهران و بازار های همسایه به سرعت در حال عقب نشینی است .

نرخ دلار در تهران امروز نزدیک به 900  تومان  از ارزش خود را از دست داد. در هرات هم قیمت دلار امروز با بیش از 850 تومان کاهش تغییر کانال داد. در سلیمانیه هم نرخ دلار تقریبا 800 تومان ریزش کرده بود و یک کانال پایین آمد .

قیمت دلار با سر زمین خورد 

در بازار پشت خطی امشب قیمت دلار با سر زمین خورد . نرخ دلار در تهران امشب در زمان نوشتن این گزارش 550 تومان ارزان تر  از قیمت نقدی روز شنبه 29 مرداد ماه معامله شد و از نیمه کانال هم پایین تر رفته  است . 

در هرات هم  نرخ دلار بیش از 600 تومان ریزش کرده است. هر برگ اسکناس آمریکایی هم اکنون در معاملات پشت خطی بازار سلیمانیه با بیش از 700 تومان کاهش یک کانال  پایین آمده است.

ریزش نرخ حواله درهم در بازار شبانه 

نرخ حواله درهم نیز همچنان در حال ریزش است . قیمت درهم روز شنبه 280 تومان کاهش پیدا کرد و در بازار پشت خطی امشب نزدیک به 150 تومان  ارزان شده است . 

بازار دلار تحت کنترل  مذاکرات برجام 

در کنار عوامل یاد شده معامله گران در بازار پشت خطی به دنبال برجسته کردن اخبار مثبت برجام هستند .سی ان ان به نقل از یکی از مقامات ارشد آمریکا نقل کرده است که علت نزدیک شدن به توافق هسته ای، صرف نظر ایران از یک تقاضای کلیدی در مذاکرات بوده است.

اولیانوف  گفته  توافق بر سر احیای برجام ممکن است «در چند روز آینده» حاصل شود  این مقام مسول در ادامه اعلام کرده  امیدواریم تا قبل از اول سپتامبر(۱۰ شهریور)، اجماعی برای توافق داشته باشیم.

خبرگزاری الجزیره در گزارشی با عنوان توافق هسته‌ای ایران همراه با حذف تحریم‌های فلج‌کننده "قریب الوقوع" است، نوشت: منابع به الجزیره عربی می‌گویند که به زودی توافقی برای احیای توافق تاریخی که توسط ایالات متحده کنار گذاشته شده بود، اعلام می شود.

 به نظر می رسد برجام در بازار دلار نهایی شده  و سیگنال های برجامی بازار را به شدت تحت کنترل خود در آورده است و  موجب شده  دلار از نفس بیفتد . 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار