خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۵۳۰۲
لینک کوتاه کپی شد

طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: بر این اساس، مردم بهتر است زمانی که ثبات قیمت‌ها را داریم، اقدام به خرید و فروش کنند تا در درازمدت دچار آسیب مالی نشوند.

طلا و سکه بخریم یا نخریم؟

به گزارش صبح تازه، نادر بذرافشان اظهار داشت: توصیه ما همیشه به مردم این است که در شرایطی که طوفان قیمتی است و قیمت‌ها در اوج است، سعی کنند به بازار ورود نکنند و همیشه در زمان ثبات قیمت‌ها به مبادلات خود در رابطه با خرید سکه و مصنوعات طلا اقدام کنند.

وی افزود: تجربه نشان داده که احتمال این‌که کنترل قیمت‌ها اتفاق بیفتد که مسیر قیمت‌ها تغییر کند و روند کاهشی قیمت شدت بگیرد، وجود دارد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: بر این اساس، مردم بهتر است زمانی که ثبات قیمت‌ها را داریم، اقدام به خرید و فروش کنند تا در درازمدت دچار آسیب مالی نشوند.

بذرافشان در پاسخ به این پرسش که توصیه شما در حالی است که وقتی به مردم گفته می‌شود الان زمان مناسبی برای ورود به بازار نیست، در مقابل عنوان می‌کنند که همیشه به ما گفته می‌شود که الان زمان ورود به بازار نیست، اما شاهد هستیم که قیمت‌ها بالا می‌رود و در قیمت‌های بالا می‌ماند و دیگر توان خرید نداریم. یعنی اعتمادی وجود ندارد، عنوان کرد: ما این تجربه را هم داشتیم که قیمت‌ها کاهشی شده است.

وی ادامه داد: در یک دوره‌ای قیمت سکه ۱۱ میلیون تومان شد و در دوره‌ای هم ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌شد. زمانی که سیاست‌هایی اجرا می‌شود و یک مقداری هم خبرهای سیاسی و اقتصادی مثل برجام یا کنترل ارز منتشر می‌شد، قیمت‌ها دستخوش تغییر می‌شود.

رییس اتحادیه طلا و جواهر خاطرنشان کرد: این صحبت من روی این مبنا است. زمانی که تغییر قیمت بین یک تا دو درصد باشد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار