خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۶۳۴۸
لینک کوتاه کپی شد

«چکنو» هر روز بهتر از دیروز؛ افزایش پنج برابری سقف مبادلات مالی با چک دیجیتال صادرات

نشست خبری معرفی چک امن دیجیتال بانک صادرات، دو خبر خوش را برای مخاطبان چکنو و مشتریان بانک صادرات به دنبال داشت.

«چکنو» هر روز بهتر از دیروز؛ افزایش پنج برابری سقف مبادلات مالی با چک دیجیتال صادرات

به گزارش صبح تازه، ​اولین خبر خوش که توسط منصور شیخ الاسلامی مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران در نشست خبری معرفی «چکنو» در هشتمین نمایشگاه تراکنش ایران اعلام شد، افزایش سقف مبادلات مالی توسط «چکنو» تا پنج میلیارد ریال (٥٠٠ میلیون تومان) در آینده ای نزدیک بود که گفته شد در دستور کار بانک صادرات قرار گرفته است.

اما خبر دوم؛ مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران در این نشست همچنین این نوید را داد که مشتریان حقیقی این بانک هم در آینده ای نزدیک بتوانند از خدمات چک امن دیجیتال یا همان چکنو بهره مند شوند و گفت: مراحل ایجاد زیرساخت‌های فنی و هماهنگی‌های لازم با بانک مرکزی برای ارائه خدمت چک امن دیجیتال بانک صادرات ایران برای مشتریان حقوقی این بانک با پیشرفت‌های قابل توجهی همراه بوده و این خدمت به زودی عملیاتی می‌شود.

شیخ‌الاسلامی در این نشست به مزایای استفاده از چکنو اشاره کرد و گفت: بانک صادرات ایران به عنوان اولین بانک کشور موفق به راه‌اندازی و رونمایی از چک امن دیجیتال شده، که علاوه بر سرعت، ‎دقت، امنیت و قابلیت صدور، انتقال، واریز به حساب آنی و سایر مزیت‌های موجود از قابلیت نقدشوندگی بیشتری نسبت به چک‌های کاغذی برخوردار است.

مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران با یادآوری اینکه تمامی مقررات چک کاغذی در مورد چک امن دیجیتال نیز صادق است، گفت: چکنو به عنوان یک چک الکترونیکی از لحاظ اعتباری همپای چک‌های کاغذی است و تمامی قوانین چک‌های کاغذی در خصوص آنها نیز صادق است.

وی با اعلام اینکه تاکنون نزدیک به ٣٦٠٠ برگ چکنو توسط مشتریان حقیقی بانک صادرات ایران صادر شده، تاکید کرد: برای افزایش امنیت و تکمیل مراحل احراز هویت چکنو بین صادرکننده و گیرنده چک، امضای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین سرقت، مفقودی و مخدوش بودن اعداد و حروف در چک کاغذی، از جمله دغدغه‌هایی است که با تولد چک امن دیجیتال این نگرانی‌ها برطرف خواهد شد.

شیخ‌الاسلامی استعلام و اعتبارسنجی دقیق برای صادرکنندگان چکنو را از جمله مزیت‌هایی عنوان کرد که عامل مهمی برای جلوگیری از برگشت چک و مشکلات مالی است.

شیخ‌الاسلامی در توضیح برنامه‌های بانک صادرات ایران در مسیر تحول دیجیتال گفت: سیاست‌های بانک صادرات ایران در پیگیری برنامه تحول دیجیتال در قالب ٣٧ پروژه و برنامه دنبال می‌شود که مهمترین آنها رسیدن به اهداف سوپر مارکت مالی است . در این راستا زنجیره تامین مالی SCF و توجه تمام عیار به درخواست‌های مشتری، و بهبود ساختار سازمانی برای توسعه بانکداری شرکتی است. در این برنامه‌ها برای هر شرکت یک مدیرحساب ویژه تعریف خواهد شد و تمامی نیازهای مشتریان بر اساس نوع فعالیت و اختصاصی سازی خدمات در قالب بانکداری دیجیتال با جدیت پیگیری خواهد شد.

مدیر امور حوزه مدیریت و ارتباطات بانک صادرات ایران همچنین مراقبت ویژه از خدمات  و محصولات ویژه به شرکت‌ها و توسعه ارائه خدمات مستقیم به شرکت‌ها و مشتریان را نیز مورد اشاره قرار داد.

در ادامه این نشست مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات ایران به سیر تحولات دیجیتال در نظام بانکی اشاره کرد و گفت: یکی از کارکردهای اصلی چک در حوزه تبادلات مالی خریدهای مدت‌دار است و چکنو این خدمت را به صورت غیرحضوری ارائه می‌کند.

سید جعفر صدری در پایان با تاکید بر اینکه سایر بانک‌ها نیز به زودی به این کنسرسیوم خواهند پیوست، انجام ٩٧ درصدی تراکنش‌های بانکی به صورت غیر حضوری را مورد اشاره قرار داد و افزود: تحول دیجیتال به دنبال بهبود تجربه مشتری است و خدمات چکنو از جمله مواردی است که ارتباط بهتر و بهینه با مشتری را در توسعه خدمات بانکداری دیجیتال دنبال می‌کند.

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار