شناسه خبر: ۱۱۶۴۴۴
لینک کوتاه کپی شد

آخرین وضعیت درخواست و صدور مجوز از درگاه ملی مجوزها؛

صدور ۱۹۹ هزار مجوز غیرحضوری+جدول

بر اساس آخرین گزارش درگاه ملی مجوزها تا ۲۹ دی ماه در مجموع ۶۰۹ هزار و ۳۵۳ درخواست صدور مجوز در درگاه ملی مجوزها ثبت شده است که از این تعداد ۱۹۹ هزار و ۲۸۲ مجوز به صورت کاملا غیرحضوری و بدون کاغذ صادر شده است.

صدور ۱۹۹ هزار مجوز غیرحضوری+جدول

به گزارش صبح تازه، به گزارش شادا، بر اساس آخرین گزارش درگاه ملی مجوزها از ششم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ تا ۲۹ دی ماه در مجموع ۶۰۹ هزار و ۳۵۳ درخواست صدور مجوز در درگاه ملی مجوزها ثبت شده است که از این تعداد ۱۹۹ هزار و ۲۸۲ مجوز صادر شده  و ۲۳۰ هزار و  ۸۲۹ درخواست رد شده است. در همین  حال۴۴ و ۷۰۳ متقاضی از درخواست خود انصراف دادند و ۶۷۵۵ درخواست نیز در صف صدور مجوز هستند.

۱۳۳ هزار و ۵۲۴ درخواست در دست بررسی و ۱۶ درصد این درخواست ها یعنی ۹۷  هزار و ۲۵۰ درخواست با تاخیر در بررسی مواجه شده‌اند.

بر اساس این گزارش وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، سازمان استاندارد، سازمان محیط زیست، معاونت علمی و صندوق نوآوری هیچ تاخیری در بررسی درخواست نداشتند و سازمان صدا و سیما و سازمان انرژی اتمی نیز به لحاظ تاخیر در بررسی مجوزها عملکرد نزدیک به صفر داشته و اما وزارت تعاون به جز در بخش مشاغل خانگی از ۵۰ هزار و ۴۰۹ درخواست صدور مجوز ۲۳ هزار و ۹۹۵ مجوز یعنی ۴۷.۶ درصد با تاخیر مواجه بوده و وزارت صمت نیز با ۶۰ هزار و ۸۷۳ درخواست در  ۲۷ هزار و  ۷۷۰ مورد یعنی بیش از ۴۵ درصد با تاخیر در بررسی مواجه بوده‌ است.

بر اساس این گزارش هنوز سازمان برنامه و بودجه، کانون وکلای دادگستری و سازمان نظام مهندسی ساختمان ۳ دستگاهی هستند که بر خلاف قانون هنوز شرایط صدور مجوزهایشان را اعلام نکرده‌اند.

     b366c51a-9511-4e88-8a33-d511d6dc6ed6.jpg

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار