شناسه خبر: ۱۱۸۹۵۴
لینک کوتاه کپی شد

طلا سقوط کرد

قیمت طلا در روز دوشنبه بالاتر رفت و پس از فروش روز جمعه که فعال ترین قرارداد آتی طلا را پشت سر گذاشت، افزایش قیمت شدت بیشتری گرفت.

طلا سقوط کرد

به گزارش صبح تازه، قیمت طلا ممکن است ۲۰۲۰ دلار اونس را آزمایش کند و به دلیل ضعف دلار و حتی عدم اطمینان از آن، به صعود خود ادامه دهد؛ به گفته امکای گلوبال احتمال بیشتری وجود دارد که طلا دوباره سطح ۲۱۰۰ دلار را آزمایش کند و از همان سطح عبور کند.

تنها عاملی که ممکن است این حرکت را کاهش دهد (حساس ۲۱۰۰ دلار) یک دلار قوی در شاخص دلار و یک چرخه افزایش نرخ بهره طولانی تر خواهد بود. هنوز برای نتیجه گیری مطمئن در مورد این موضوع زود است. شرایط هنوز تعیین‌کننده نیست و نوسانات بازار همچنان در حال افزایش است.

سطوح ۱۹۳۰ دلار و ۱۹۶۰ دلار سطوح حمایتی قوی برای طلا در حال حاضر هستند. شاخص دلار در حال حاضر در محدوده باریکی قرار دارد و از طلا حمایت می کند. در میان برخی از مقامات فدرال رزرو آمریکا این احساس وجود دارد که استرس در سیستم بانکی تنها رسیدن به شرایط رکود را زودتر از حد انتظار تسریع می کند.

این همچنین طلا را نسبتاً خوب نگه می دارد. ممکن است گفته شود که طلا همچنان جایگاه امن خود را حفظ کرده است و رویدادهای اخیر به همین دلیل تأثیر مثبتی بر روی این فلز زرد داشته است.

طلا در حال حاضر در محدوده ۱۹۶۰ تا ۲۰۶۰ دلار در هر اونس معامله می شود. در یک ماه گذشته دو بار تلاش کرد تا از سطح ۲۰۶۰ دلار عبور کند. آنچه اخیراً طلا را به حرکت درآورده، ابهامات پیرامون سیستم بانکی ایالات متحده و همچنین تحولات مرتبط در اروپا و ترس از سرایت آن به سایر مناطق نیز بوده است. عوامل اولیه که به طلا کمک کرد، احتمال زیاد تعدیل در رویکرد بانک‌های مرکزی برای تشدید بیشتر سیاست‌های پولی بود.

گفتنی است که با تقویت دلار در ساعات اخیر طلا کمی نوسانات قیمتی نزولی را تجربه کرده‌است و با افت قیمت ۴ دلار و ۴۰ سنتی به زیر ۲ هزار دلار رسیده‌است؛ درحال حاضر هر اونس طلا در بازارهای جهانی هزار و ۹۹۷ دلار و ۶۸ سنت قیمت خورده‌است که سطح حمایتی بالاتر است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار