شناسه خبر: ۱۱۹۵۸۲
لینک کوتاه کپی شد

قیمت واقعی بنزین چند است؟

عضوهیات مدیره و مدیر هماهنگی و نظارت بر عملیات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفته است برای پالایش هر بشکه خوراک حدود ۳۰ تا ۳۵هزار دلار سرمایه‌گذاری نیاز است به عبارتی برای ساخت یک پالایشگاه ۲۰۰ هزاربشکه‌ای نفت خام حدود ۶ تا ۷ میلیارد دلارسرمایه نیاز خواهد بود.

قیمت واقعی بنزین چند است؟

به گزارش صبح تازه، سعید مداح مروج عنوان کرده است؛ در شرایط فعلی، تولید هر لیتر بنزین ۱۸ هزار تومان هزینه در بردارد که این رقم برای هر لیتر نفت‌گاز ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان است.

در همین رابطه نرسی قربان، کارشناس انرژی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره اعداد و ارقام اعلامی در این زمینه گفت: فکر می‌کنم هرینه پالایش هر لیتر بنزین برای دولت در محدوده همین ۱۸ هزار تومان باشد و اگر قیمت نفت خام نیز در این پروسه در نظر گرفته شود، بهای هر لیتر بنزین از ۲۵ هزار تومان فراتر خواهد رفت اما همان‌طور که گفتم اقتصاد ایران و قدرت خرید و شرایط اجتماعی به گونه‌ای نیست که بتوان برای واقعی کردن قیمت بنزین تصمیم گرفت.

وی اضافه کرد: تصمیم‌گیری در مورد قیمت بنزین تنها به فاکتورهای اقتصادی مرتبط نیست. نمی‌شود به این نکته استناد کرد که چون بنزین در ترکیه و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از ایران گران‎تر است، باید در ایران هم گران شود. شرایط اقتصادی ایران شباهتی به این کشورها ندارد و موضوع مهم نیز همین نمته است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • ایرانی ارسالی در

    قیمت‌واقعی‌بنزین گفتن‌ان‌حقیقت‌درست‌ ولی‌ایا‌‌در کشور‌ما که دارای اقتصادی که تک بعدی متاسفانه عمل نموده است‌و مثال ایرانی‌خودمان ابرو درست‌نشده چشم کور شد:::اگر‌بنزین به‌قیمت‌حتی کمی‌واقعی:::فاجعه آن پاشیدگی اقتصاد بیمار::

  • رضا ارسالی در

    همانطور که مثل همیشه انتظار می رفت رسانه های در اختیار دولت بمباران اذهان عمومی واسه زمینه سازی گران کردن سوخت شروع شده ، ملت دیگه تحمل یه لبرتورم دیگه رو ندارن و این دفعه واسه زنده موندن باید بجنگیم چون درآمد ما هزینه ها اصلا نمیخونه و همیشه هزینه ها رو مثل سوییس حساب میکنن و درامدهامون رو با اتیوپی، مردم باید توان خرید بنزین گران رو داشته باشن یا نه

  • محمود ارسالی در

    مصرف بنزین بالاست ؟ بخاطر خودروهای بی کیفیت و پر مصرف هست ، مسئولین یکبار برای همیشه دست از این انحصار طلبی و قالب کردن ماشینهای بی کیفیت و پر مصرف به چهار برابر قیمت واقعی به ملت بردارن و بزارن خودروهای کم مصرف با قیمت واقعی به دست مردم برسه تا مصرف بنزین به نصف کاهش پیدا کنه و بجای اینکه هرروز از مصرف بالای بنزین بنالند بشن صادر کننده بنزین .

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار