شناسه خبر: ۱۰۸۱۸۵
لینک کوتاه کپی شد

۱۶ بالگرد خریدار شده آمریکا برای افغانستان خرج اوکراین شد!

به گزارش صبح تازه،اداره بازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) اعلام کرد که ۱۶ بالگرد خریداری شده از روسیه که برای حکومت پیشین افغانستان بوده است را به اوکراین می‌دهد

به گزارش صبح تازه از تسنیم، مسئولان اداره بازرسی ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان در گزارش تازه‌ای اظهارداشت که آمریکا 16 بالگرد نظامی را که برای ارتش حکومت پیشین افغانستان خریداری کرده بود را به اوکراین تحویل می‌دهد.

دراین گزارش آمده است که این بالگردها نوع «می-17 » بوده و به دلیل اینکه خلبانان نیروی هوایی پیشین افغانستان با کاربرد آن آشنایی خوب داشتند، آمریکا آن را از روسیه خریداری کرده بود.

در ادامه آمده است که «در اواسط ماه آوریل رئیس جمهورآمریکا بسته کمک نظامی را به اوکراین اعلام کرد که شامل 11 بالگرد می-17 بود که برای افغانستان در نظر گرفته شده بودند.»

این درحالی است که وزارت دفاع آمریکا حدود چهار ماه قبل به مجلس نمایندگان آن کشور نیز گفته بود که قصد دارد 5 فروند بالگرد ساخت روسیه را که برای حکومت پیشین افغانستان خریداری شده بود را به دولت اوکراین تحویل دهد.

بیشتر بخوانید

ازبکستان: بالگردهای دولت سابق افغانستان را به طالبان نمی‌دهیم

طالبان: 60 فروند بالگرد و هواپیما در افغانستان تعمیر و فعال شده است

توافق طالبان و روسیه برای تعمیر بالگردها در افغانستان

این بالگردها پیش از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان و سقوط دولت پیشین این کشور به دست طالبان، برای بازسازی به اوکراین منتقل شده بودند.

چندی پیش سرویس فدرال همکاری‌های نظامی- فنی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد بود که روسیه نسبت به هرگونه انتقال غیرقانونی تسلیحات و تجهیزات نظامی تولید روسیه (شوروی) به اوکراین یا سایر کشورها، از جمله بالگردهای عرضه شده توسط «روس آبارون اکسپرت» که تحت یک قرارداد بزرگ با پنتاگون در سال 2011 منعقد شده بود، معترض است.

انتهای پیام/.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار