خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۸۱۸۶
لینک کوتاه کپی شد

سفیر روسیه در تهران:

ممنوعیت حجاب و مشروب را بردارید تا روس‌ها به ایران بیایند!

به گزارش صبح تازه سفیر روسیه در تهران گفت: بارها به ایرانی‌ها گفته‌ام حجاب و ممنوعیت مشروب مانع سفر روس‌ها به ایران است

به گزارش صبح تازه از انتخاب : سفیر روسیه در تهران گفت: من بارها و با صراحت به ایرانی ها گفته ام که دو مساله عمده مانع ورود شهروندان روس و نه تنها گردشگران به ایران می شود. یکی مساله دستورالعمل پوشش زنان است که امروزه حجاب حتی در گرما در همه جای این کشور، اجباری است و دیگری اینکه مشروبات الکلی ممنوع است.

سفیر روسیه در تهران در مصاحبه با روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو گفته است که ممنوعیت مصرف مشروب و بحث حجاب دو مانع عمده ی سفر روس ها و گردشگران این کشور به ایران هستند.

 بخش هایی از این مصاحبه در زیر می آید:

- آیا می دانید سیستم پرداخت روسی "میر" چه زمانی در ایران قابل استفاده خواهد بود؟

+من نمی توانم رویدادها را پیش بینی کنم. چیزی که می خواهم بگویم این است که: هر چه زودتر بهتر. منظور شما قابل استفاده برای توریست هاست؟ برخلاف تایلند، امارات، ترکیه و سایر کشورها هرگز گردشگران روس زیادی به ایران نیامده اند، هرچند که دیدنی های ایران بسیار زیاد است. ایران یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان و با تمدنی بسیار توسعه یافته است، اینجا دیدنی هایی وجود دارد. پاسارگاد، شیراز، اصفهان و سایر مناطق کشور ارزش دیدن دارند.

من بارها و با صراحت به ایرانی ها گفته ام که دو مساله عمده مانع ورود شهروندان روس و نه تنها گردشگران به ایران می شود. یکی مساله دستورالعمل پوشش زنان است که امروزه حجاب حتی در گرما در همه جای این کشور، اجباری است و دیگری اینکه مشروبات الکلی ممنوع است.

- آیا به نظر شما ایران پتانسیل جذب گردشگران روس را دارد؟

- پتانسیل زیادی وجود دارد، اما این دو مانعی که ذکر کردم کاملاً جدی هستند. گردشگران ما در کشورهایی که در مورد آنها صحبت کردم با این مشکلات مواجه نیستند. امیدوارم گردشگران ما به کشورهای غیردوست سفر نکنند و در آنجا ارز خرج نکنند. من از شهروندان روسیه می‌خواهم که این کار را منحصراً در کشورهای دوست روسیه انجام دهند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

  • محمود ارسالی در

    می خوام صدسال سیاه نیائید ، فقط همین مونده کاپیتولاسیون روسی رو به ایران تحمیل کنید .

  • ناشناس ارسالی در

    به جهنم که روسهای منحوس نمیان ایران. کسی هم براشون دعوتنامه نفرستاده، این آقا حدخودش را بداند.

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار