شناسه خبر: ۱۰۸۳۲۸
لینک کوتاه کپی شد

سقوط احتمالی دولت بنت

به گزارش صبح تازه،ایسنا نوشت: رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اواخر ماه میلادی گذشته پیش بینی کرده بود که دولت وی بعد از چند هفته سقوط کند.

به گزارش  صبح تازه ازشبکه خبری روسیا الیوم، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند: نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در پایان ماه میلادی گذشته با اهرون شفیف که مشاور سابق بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل بود دیدار کرد. در این نشست که در منزل بنت برگزار شد شمریت مئیر، مشاور سیاسی بنت شرکت داشت.

میخائیل هاوزر، روزنامه نگار اسرائیلی اعلام کرد: بنت در این نشست پیش بینی کرد که عمر دولتش بعد از چند هفته به پایان برسد و برنامه‌ریزی برای کمپین انتخاباتی را شروع شود.

طبق گزارش رسانه‌های اسرائیلی در این نشست سناریوی انحلال کنست(پارلمان اسرائیل) با حمایت لیست مشترک عربی مطرح شد چراکه با این روش می‌تواند کرسی‌اش را حفظ کند. اگر یکی از احزاب فراکسیون یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل از انحلال کنست حمایت کند بنت تا زمانی که دولت جدید ادای سوگند کند نخست وزیر باقی خواهد ماند.

به گفته رسانه‌های اسرائیلی لیست مشترک عربی به ریاست ایمن عوده دوشنبه علیه پیشنهاد لیکود درباره سلب رأی اعتماد از دولت ائتلافی بنت رأی داد. لیست متحد عربی به ریاست منصور عباس اخیرا از لیست مشترک جدا شد و در انتخابات اخیر کنست به تنهایی شرکت کرد.

از زمانی که عیدیت سلیمان، عضو حزب یمینا در کنست از ائتلاف دولتی جدا شد، این ائتلاف اکثریت را در پارلمان از دست داد.

رسانه‌های اسرائیلی به نقل از نزدیکان نتانیاهو اعلام کردند که هدف برگزاری انتخابات و عدم تشکیل دولت در کنست است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار