خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۹۴۵۹
لینک کوتاه کپی شد

ترکیه به دنبال جذب نخبه‌های ایرانی

​به گزارش صبح تازه،یک موسسه فرهنگی ترکیه با برگزاری آزمون در تهران، دانش‌آموزان ایرانی را برای تحصیل در ترکیه بورسیه می‌کند! مرکز امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش در این‌باره توضیحاتی داد.

به گزارش صبح تازه، اخیرا در خبری که به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه منتشر شده است، موسسه فرهنگی "یونس امره" ترکیه با برگزاری آزمون در تهران، دانش‌آموزان ایرانی را برای تحصیل در دبیرستان‌های ترکیه بورسیه می‌کند!

به گزارش همشهری آنلاین، بر اساس این خبر، اغلب این دانش‌آموزان که از مناطق محروم و دورافتاده ایران برای شرکت در آزمون به تهران آمده‌اند، برای تحصیل در دبیرستان‌های امام خطیبق ترکیه رقابت می‌کنند.

مهدی فیاضی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این مسئله گفت: این اقدام بدون اطلاع و مجوز ایران توسط موسسه یونس امره انجام شده است!

به گفته او، این موسسه رایزنی فرهنگی سفارت ترکیه در تهران است و مرکز بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش نامه اعتراض، هشدار و اخطار خود را به آنجا ارسال خواهد کرد ضمن اینکه دانش‌آموزان را از این‌کار نهی می‌کنیم چون به مال باخته تبدیل خواهند شد!

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

  • کوروش کبیر ارسالی در

    خوشبختانه ترکیه مدت هاست کشور آرمان آرزو و رویاهای فارس ها شده الان همه دارن ترکی یاد میگیرند بروند ترکیه زندگی کنند و البته از رتبه اول ایرانیا از خرید خونه و میلیاردها میلیارد دلار سرمایه گذاری ايرانی ها در ترکیه کاملا واضح هست جریان چیه...

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار