شناسه خبر: ۱۱۰۴۶۷
لینک کوتاه کپی شد

هشدار تند امام جمعه بغداد درباره ایران

به گزارش صبح تازه، امام جمعه بغداد با اشاره به نشست قریب الوقوع در ریاض با حضور جوبایدن رئیس جمهور آمریکا و سران برخی کشورهای عربی از جمله حاشیه خلیج فارس در آن تاکید کرد هر کس در هر ائتلافی علیه ایران مشارکت کند، دشمن اسلام و مسلمانان است.

به گزارش صبح تازه از همشهری آنلاین، آیت الله سید یاسین الموسوی امام جمعه بغداد در سخنانی با بیان اینکه شیعیان عراق از ابتدای سال 2003 (حمله آمریکا به عراق)، همواره مظلوم بوده‌اند، افزود ما مخالف انعطاف پذیری در برابر کشورهای همسایه نیستیم، ما خواهان برقراری روابط متوازن مبتنی بر محبت با کشورهای همسایه خواه ایران یا اردن یا عربستان یا سوریه یا ترکیه یا هر کشور دیگر در جهان هستیم.

خطیب جمعه بغداد در عین حال با اشاره به جنایات روزافزون آمریکایی‌ها در منطقه و جهان و ادامه دخالت‌های آنها در امور عراق تاکید کرد: ما مخالف حضور نظامی و غیر نظامی آمریکا هستیم.

وی در ادامه به روند پرشتاب عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی حکومت‌های سازشکار عرب هشدار داد که متاسفانه شاهد نقشه و توطئه‌ای برای وارد کردن عراق به روند عادی سازی با اسرائیل از طریق مشارکت در نشست جده با حضور جوبایدن رئیس جمهور آمریکا هستیم، آنها هدفشان تشکیل ائتلاف دفاعی مشترک علیه ایران یعنی در حقیقت علیه شیعیان جهان هستیم.

آیت الله مجاهد ادامه داد: غربی‌ها به دنبال آن هستند تا عراق هم جزئی از این ائتلاف علیه ایران باشد، ائتلافی که می‌خواهند با حضور اردن، امارات، و در راس آن عربستان سعودی و مصر تشکیل دهند، نام عراق هم مطرح است، به کسانی که می‌خواهند در چنین ائتلافی شرکت کنند، باید بگویم اگر در این ائتلاف در کنار اسرائیل شرکت کنند، در حقیقت در ائتلافی شرکت کرده‌اند که دشمن اسلام و مسلمانان و تمام ملت عراق و استقلال این کشور است.

وی بر مخالفت ملت عراق با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت ویژگی متمایز ملت عراق این است که رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند و اینکه عادی سازی روابط با این رژیم امکان ندارد و هر کس که اقدام به عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل کند، مزدور شیطان و اسرائیل است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

  • علی اصغر قاسم پور ارسالی در

    یکی از مشکلاتی که برای بعضی کشورها و ملتها به وجود آمده همین اختلافات و اصطکاکات مذهبی است. عقاید مذهبی نباید از حد تعادل خارج و باعث اختلافات و درگیریها شود. میانه روی و استفاده ی درست و منطقی در هر مسلک و عقیده ای جزء بهترین اصول است که جلو بیاری زیانها را می گیرد. مذهب نباید ثمره اش درگیری و اختلاف و ضرر و زیان اقتصادی و سخت شدن گذران زندگی مردم و وقفه در پیشرفت کشور باشد.

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار