شناسه خبر: ۱۱۱۱۶۶
لینک کوتاه کپی شد

مرگ رقیب بروس لی!

به گزارش صبح تازه، جین لبل ملقب به «پدرخوانده گراپلینگ» کسی که در بسیاری از رشته‌های رزمی اعتبار گسترده‌ای به دست آورده بود در ۸۹ سالگی درگذشت.

به گزارش صبح تازه از برنا؛ جین لبل ملقب به «پدرخوانده گراپلینگ» کسی که در بسیاری از رشته‌های رزمی اعتبار گسترده‌ای به دست آورده بود و از او به عنوان الهام بخش کاراکتر کلیف بوث با بازی برد پیت در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» ساخته تارانتینو یاد می‌شد، در ۸۹ سالگی درگذشت.

لبل چهره ای محبوب در دنیای هنرهای رزمی بود و فعالیت خود را به چندین عرصه از جمله جودو، هنرهای رزمی ترکیبی، کشتی حرفه ای و همینطور بدلکاری در هالیوود گسترش داد. وی در سال های ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ پیش از این که در نهایت به یک کشتی گیر حرفه ای تبدیل شود در مسابقات قهرمانی ملی جودوی آماتور در سنگین وزن قهرمان شد.

فهرست افرادی که توسط لبل آموزش دیده اند شامل شخصیت های مشهوری چون شوگر ری رابینسون، محمد علی، بروس لی، چاک نوریس و رودی پیپر است.

لبل در بیش از هزار فیلم نیز به عنوان بدلکار ظاهر شد و ۱۲ کتاب تالیف کرد. او همانگونه که پیش تر اشاره شد به عنوان الهام بخش شخصیت کلیف بوث با بازی برد پیت در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» شناخته می شود. طبق شایعات لبل، یکی از تنها دو نفری است که در مبارزه تن به تن، بروس لی را شکست داده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار