خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۱۴۸۵
لینک کوتاه کپی شد

توافق نزدیک است؟ /بایدن لاپید را نپذیرفت

به گزارش صبح تازه،رسانه های صهیونیستی اعلام کردند که در سایه نردیک شدن به امضای توافق هسته‌ای جو بایدن گفت وگوی تلفنی با یائبیر لاپید را نپذیرفت و وزیر دفاع آمریکا نیز احتمالا با بنی گانتس دیدار نکند.

به گزارش صبح تازه،در سایه پیشرفت گسترده روند احیای توافق هسته ای، کاخ سفید درخواست راهبردی رژیم صهیونیستی مبنی بر انجام گفت وگوی تلفنی میان جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا و یائیر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را نپذیرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تایمز اسرائیل، واشنگتن در پاسخ به درخواست تل آویو مبنی بر انجام گفت وگوی تلفنی فوری میان لاپید و بایدن گفت که "رئیس جمهور آمریکا در تعطیلات به سر می برد" این درحالی است که شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی چندین روز است تلاش می کند که این گفت وگو انجام شود اما واشنگتن آن را به تعویق می اندازد.

به گزارش شبکه 13 رژیم صهیونیستی با توجه به اینکه مذاکرات هسته ای با ایران به مرحله نهایی رسیده است می توان گفت که اسرائیل اولویت مهمی برای آمریکا نیست و در سبد اولویت های این کشور قرار ندارد.

در این گزارش آمده است که بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز که روز گذشته (پنجشنبه) راهی آمریکا شده است احتمالا با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا دیدار نکند زیرا به مسئولان اسرائیلی اعلام شده است که آستسن اکنون در خارج از واشنگتن به سر می برد.

بنی گانتس قبل از سفرش به واشنگتن اعلام کرد که هدف از این سفر رساندن پیام واضح درخصوص مذاکرات هسته ای است.

وی گفت: توافقی که چندین سال ایران را به عقب بازنگرداند و آن را در سال های آینده محدود نکند، به امنیت منطقه و جهان آسیب خواهد زد.

این شبکه صهیونیستی در پی تعویق گفت وگوی تلفنی میان بایدن و لاپید به نقل از یک منبع سیاسی صهیونیست اعلام کرد که شکاف ها میان واشنگتن و تل آویو بسیار زیاد شده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار