خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۱۴۹۵
لینک کوتاه کپی شد

پسر قذافی درباره ناپدید شدن امام موسی صدر ادعاهایش را تکرار کرد!

​به گزارش صبح تازه،پسر دیکتاتور مقتول لیبی به تکرار ادعاهای خود درباره ناپدید شدن امام موسی صدر پرداخت.

به گزارش صبح تازه ازتسنیم به نقل از النشره، «هانیبال قذافی»، پسر معمر قذافی بار دیگر اظهارات خود درباره ناپدید شدن «امام موسی صدر» تکرار کرد.

وی مدعی شد: معمر قذافی دیداری با  موسی صدر نداشته و «عبدالسلام جلود» نخست وزیر پیشین لیبی مسئول  پرونده لبنان در زمان ناپدید شدن موسی صدر بوده است. عبدالسلام جلود با موسی صدر در طرابلس قبل از ناپدید شدنش دیدار کرده است. من اطلاعاتی درباره ناپدید شدن موسی صدر ندارم. موسی صدر در رم ناپدید شد و من درباره ناپدید شدن موسی صدر اطلاعاتی ندارم. سندی مبنی بر اینکه موسی صدر در لیبی ناپدید شده است، وجود ندارد.

فرزند دیکتاتور مقتول لیبی همچنین اظهاراتش درباره نحوه بازداشتش را تکرار کرد.

از سوی دیگر «فادی علامه» رئیس کمیسیون خارجی پارلمان لبنان خواستار توجه به اندیشه های امام موسی صدر شد.

یادآور می‌شود که شهریورماه سال 1357 آیت‌الله سید موسی صدر رهبر جنبش امل لبنان به همراه شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین (مدیر خبرگزاری لبنان) در لیبی ناپدید شده و از آن زمان تاکنون اطلاع دقیقی از سرنوشت آنها در دست نیست.

آخرین باری که وی مشاهده شد، روز 30 اوت 1978 (نهم شهریور 1357) مقابل هتل الشاطی بود که سوار بر خودروی تشریفات در پاسخ به روزنامه‌نگاران گفت به ملاقات سرهنگ قذافی می‌رود. سفر وی به لیبی به دعوت دولت این کشور بود اما یک روز پیش از آغاز مراسم سالگرد به قدرت رسیدن قذافی، اعلام شد که او و همراهانش لیبی را به مقصد ایتالیا ترک کردند. این ادعا از سوی دولت ایتالیا رد شد و بعدها نیز اظهارات سران لیبی حکایت از آن داشت که این کار صحنه‌سازی دولت قذافی بود.

پیگیری ناپدید شدن امام موسی صدر رهبر معنوی شیعیان لبنان که قریب دو دهه نقش مؤثری در بازسازی سیاسی، اعتقادی جامعه شیعه در این کشور داشت، یکی از دغدغه‌های اصلی انقلاب اسلامی بوده است. امام خمینی(ره) در مقاطع مختلف بر پیگیری سرنوشت امام صدر تأکید داشت.

از نهم شهریور سال 1357 تاکنون امام موسی صدر دیده نشده و خبرهایی که احتمال زنده بودن امام صدر را می‌دهد مربوط به اظهارات برخی زندانیان است.

اوضاع نابسامان لبنان

«میشل ضاهر» نماینده پارلمان لبنان از نبیه بری رئیس مجلس این کشور خواست که نشست فوق العاده پارلمان را به منظور بررسی بحران اجتماعی گسترده لبنان به منظور یافتن راهکاری برای آن تشکیل دهد.

وی افزود: نه برقی نه دارویی وجود دارد و نه مردم توان رفتن به بیمارستان را دارند. دستگاه قضایی وجود ندارد و مدرسه و دانشگاه نیست و کشور فلج شده است و به سوی فروپاشی حرکت می کند.

از سوی دیگر سازمان برق لبنان اعلام کرد که سوخت مورد نیاز تولید برق به پایان رسیده است و فعالیت نیروگاه «الزهرانی» که تنها نیروگاه در حال تولید برق در کشور است، امروز به دلیل اتمام سوخت متوقف می شود.

سازمان برق لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که فعالیت نیروگاه تولید برق الزهرانی به اجبار به دلیل اتمام سوخت مورد نیاز متوقف خواهد شد که این مساله منجر به قطع برق در سراسر لبنان می شود.

تاکنون هیچ سوختی برای ماه اوت به موجب توافقنامه امضا شده بین عراق و لبنان دریافت نکرده است و تولید برق در نیروگاه های برق لبنان تنها به سوخت عراق متکی است.

این سازمان اشاره کرد که هنوز موعد دریافت برق از اردن و آغاز دریافت گاز طبیعی از مصر مشخص نشده است.

لبنان از بحران مالی و اقتصادی خفقان آوری رنج می‌بَرد که افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی و پزشکی و کالاهای اساسی، برق و فروپاشی ارزش لیر بر شدت آن افزوده است.

انتهای پیام/

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار