شناسه خبر: ۱۱۱۶۰۵
لینک کوتاه کپی شد

در خواست مهم رئیس جمهور عراق

به گزارش صبح تازه، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در واکنش به یورش آشوبگران حامی جریان صدر به کاخ ریاست جمهوری و دیگر نهادهای دولتی، تأکید کرد که به تعطیلی کشاندن نهادهای دولتی امری خطرناک است.

به گزارش صبح تازه، « برهم صالح » رئیس جمهور عراق در واکنش به یورش آشوبگران حامی جریان صدر به کاخ ریاست جمهوری و دیگر نهادهای دولتی، تأکید کرد که به تعطیلی کشاندن نهادهای دولتی امری خطرناک است.

در این بیانیه آمده است که شرایط دشوار کشور ایجاب می‌کند که همه به آرام‌سازی، خویشتنداری و ممانعت از تنش و عدم کشانده شدن اوضاع به سمت پیچ و خم‌های نامعلوم و خطرناک، پایبند باشند.

از ورود نفوذی‌ها به درون اعتراضات جلوگیری شود

پیروزی بر تروریسم با صیانت از حاکمیت مستقل کشور تکمیل می‌شود

بنابر گزارش خبرگزاری عراق (واع)، در این بیانیه آمده است که تظاهرات مسالمت‌آمیز و بیان دیدگاه با رعایت قوانین و حفظ امنیت عمومی حقی است که در قانون اساسی تضمین شده است.

صالح با اشاره به اینکه به تعطیلی کشاندن نهادهای دولتی امری خطرناک است و کشور و منافع شهروندان را در معرض خطرات بزرگی قرار می‌دهد از تظاهرات‌کنندگان خواست که از نهادهای رسمی خارج شده و به نیروهای امنیتی اجازه دهند تا به وظایف خود برای حفظ نظم و امنیت و اموال عمومی عمل کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است که تحولات عراق و حوادث آن مسئولیت گروه‌های ملی را دوچندان کرده است و بایستی این گروه‌ها اختلافات را به نفع منافع والاتر و منافع کشور کنار گذاشته تا از خشونت‌ها و ریخته شدن خون عراقی‌ها جلوگیری و روند مسالمت‌آمیز، دموکراتیک و قانونی کشور حفظ شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار