خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۲۰۱۸
لینک کوتاه کپی شد

آلمانی‌ها برای خرید کالا و انرژی ارزان‌ به فرانسه هجوم آوردند!

به گزارش صبح تازه، از آنجایی که فرانسه طرح های حمایتی گسترده ای را برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و انرژی در دستور کار قرار داده است، بسیاری از شهروندان آلمانی برای خرید به این کشور همسایه خود هجوم آورده‌اند.

به گزارش صبح تازه از تسنیم، روزنامه "فرانکفورتر سایتونگ" در مطلبی نوشت: دولت فرانسه از مصرف کنندگان در برابر انفجار هزینه‌ها و افزایش قیمت‌ها حمایت می‌کند. در این شرایط اتباع آلمانی بیشتری می‌خواهند از قیمت‌های پایین‌تر سود ببرند و برای خرید به کشور همسایه می روند.

فرانسوی‌ها تا حد زیادی از انفجار قیمت انرژی در امان هستند. الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که سقف قیمت برق و گاز پس از پایان سال تمدید خواهد شد. به گفته وی برای خانوارهایی که قرارداد جمعی تنظیم شده دولتی امضا کرده‌اند، افزایش قیمت از ژانویه 2023 حداکثر 15 درصد خواهد بود.

بدون این تعیین سقف، هزینه‌های گرمایش برای یک خانوار 200 یورو در ماه افزایش می‌یابد. نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که با این طرح حمایتی این هزینه فقط باید 25 یورو باشد. وی تأکید کرد که سایر اروپایی‌ها از انفجار قیمت‌ها بسیار بیشتر آسیب دیده‌اند. بورن گفت: این واقعیت زندگی ده‌ها میلیون خانوار در بریتانیا، ایتالیا و آلمان است. وی گفت: فرانسه کشوری در اروپا است که به بهترین شکل از شهروندان خود محافظت کرده است.

در فرانسه همچون سال گذشته تقریباً 40 درصد از خانوارهای کم درآمد قرار است در پایان سال چک انرژی دریافت کنند. مبلغ 100 یا 200 یورو بسته به درآمد خانوارها برای این منظور در نظر گرفته شده است. فرانسه در ماه اوت نرخ تورم کمتری نسبت به آلمان با 6.6 درصد ثبت کرد. این عمدتا به دلیل این واقعیت است که دولت فرانسه در پاییز گذشته تصمیم گرفت تا از افزایش قیمت انرژی جلوگیری کند.

در این شرایط افزایش قیمت‌ها منجر به گردشگری خرید فشرده در منطقه مرزی فرانسه و آلمان شده است. گزارش‌های تلویزیون فرانسه این روزها آلمانی‌ها را با چرخ دستی‌های خرید پر از کالا در سوپرمارکت‌های فرانسوی در آلزاس و لورن نشان می دهد.

در این شرایط توریسم برای خرید سوخت نیز بسیار رایج شده است. فرانسه تخفیف سوخت را از اول سپتامبر به 30 سنت در هر لیتر افزایش داد. ارائه دهندگان خصوصی مانند Total Energies به ازای هر لیتر 20 سنت تخفیف اضافه کرده اند. در نتیجه، صف‌های طولانی رانندگان آلمانی به طور منظم در پمپ بنزین‌های فرانسه در نزدیکی زاربروکن تشکیل می‌شود. کریستف آرند، رئیس مجمع پارلمانی فرانسه و آلمان از فورباخ می‌گوید: در طول روز، بسیاری از پمپ بنزین‌ها در فرانسه ناچار می‌شوند که تعطیل شوند زیرا به دلیل تقاضای بالا در این شرایط ذخایر کافی ندارند و منتظر عرضه هستند.

رفتارهای خرید در بین شهروندان فرانسوی هم در این شرایط تغییر کرده است. برخی از شهروندان که تا پیش از این برای خرید به آلمان می رفتند حالا ترجیح می‌دهند در کشور خود خرید کنند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار