شناسه خبر: ۱۱۲۰۷۰
لینک کوتاه کپی شد

ترامپ به آلمانی‌ها هشدار دارد!

به گزارش صبح تازه،رئیس‌جمهور پیشین آمریکا می‌گوید هشدارهای قبلی او به آلمانی‌ها به واقعیت تبدیل شده و با ادامه شرایط موجود، مردم این کشور به‌زودی کشورشان را از دست خواهند داد.

به گزارش صبح تازه ازخبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا هشدار داد که مردم آلمان به علت کاهش عرضه گاز روسیه به این کشور، به‌زودی کشورشان را از دست خواهند داد.

ترامپ که در تجمع انتخاباتی در ایالت «اویاهو» سخنرانی می‌کرد دراین‌باره گفت: آلمانی‌ها دیگر (به هشدارهای قبلی من) نخواهند خندید…آلمان (به علت افزایش قیمت سوخت) در حال برگشت به چیزهای قدیمی است، از جمله برگشت به زغال‌سنگ. اما آنها انتخاب دیگری ندارند. آنها به‌زودی کشوری نخواهند داشت.

وی در ادامه مدعی شد پیش از این به آلمانی‌ها شرایط موجود را هشدار داده، اما آنها به او خندیده‌اند. به گفته ترامپ، او زمانی یک «پرچم سفید» به نشانه تسلیم این کشور در مقابل روسیه، برای آنگلا مرکل، صدراعظم وقت آلمان، فرستاده است.

ترامپ در این زمینه افزود: من برای او (مرکل) یک پرچم فرستادم، اما او پرسید دونالد، دونالد چرا همچنین پرچمی برای من فرستاده‌ای؟ کی فکرش را می‌کرد که این وضعیت (تسلیم آلمان در برابر روسیه) به این سرعت رخ دهد؟

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی از جمله آلمان، برای توقف پیشروی ارتش روسیه و حمایت از اوکراین، ضمن ارسال گسترده تسلیحات نظامی برای ارتش اوکراین، تحریم‌های شدیدی علیه مسکو اعمال کردند که منجر به افزایش جهشی قیمت‌های برق و گاز در این کشورها شد.

«آندره ووستنر» رئیس اتحادیه بوندس ور (ارتش آلمان) روز شنبه ضمن ابراز نگرانی اعلام کرد که عرضه تسلیحات جدید به اوکراین، از ذخایر ارتش آلمان می‌تواند موجب تضعیف زرادخانه ارتش شود. وی دراین‌باره تأکید کرد: ما خواهان این هستیم که سلاح‌های موجود در انبارهای ارتش آلمان دیگر به اوکراین ارسال نشود.

پیش از این مقامات آلمان به عنوان بخشی از راهکار مقابله با بحران انرژی در این کشور و کاهش تدریجی واردات گاز روسیه، طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن برگشت به نیروگاه‌های با سوخت زغال‌سنگ را قانونی کردند.

کد خبر 5592047

 

 

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار