خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۲۰۷۷
لینک کوتاه کپی شد

توپخانه روسیه تسلیحات اهدایی غرب به اوکراین را نابود کرد

به گزارش صبح تازه، فارس : طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، ارتش این کشور در ادامه حملات خود در کشور اوکراین، انبار مهمات تیپ مکانیزه این کشور را منهدم کرده است. ۷۵۰۰ گلوله‌های توپخانه هم نابود شد.

به گزارش صبح تازه از خبرگزاری «تاس» «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت که طی این حمله بیش از ۷۵۰۰ گلوله‌های توپخانه اهدایی غرب به اوکراین  منهدم شدند.

به گفته وی، همچنین سامانه‌های پدافند هوایی روسیه در ۲۴ ساعت گذشته ۸ فروند پهپاد اوکراین را در منطقه «خارکیف» و «دونتسک» سرنگون کردند. کوناشنکوف گفت که ۸ موشک «هایمارس» نیز در منطقه «نوایا کاخوفکا» در شهر «خرسون» منهدم شد.

ایگور کوناشنکوف به خبرنگاران گفت که نیروهای مسلح روسیه بیش از ۵۰۰۰ تانک و سایر خودروهای زرهی نیروهای مسلح اوکراین را در جریان عملیات در اوکراین منهدم کردند.

[250*300]

طی این عملیات در مجموع ۲۹۳ فروند هواپیما، ۱۵۵ بالگرد، ۱۹۸۱ هواپیمای بدون سرنشین، ۳۷۵ سامانه موشکی ضدهوایی، ۵۰۲۲ دستگاه تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، منهدم شده است.

 در تحولی دیگر،  یک رسانه فنلاندی از انتقال شماری از سامانه‌های دفاع هوایی «اس-۳۰۰» روسیه از شهر «سنت پترزبورگ» به جبهه اوکراین خبر داد و نوشت،سرنگونی این موشک‌ها دشوار است.

روزنامه فنلاندی «ایل» نوشت که  تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهند سکوهای متحرک موشک انداز از پایگاهی در شمال غربی سنت پترزبورگ جابجا شده‌اند.

«مارکو اکلوند» کارشناس نظامی به این روزنامه گفت که چهار پایگاه ضد هوایی از تجهیزات خالی شده است. به گفته اکلوند، بعید است که انتقال تجهیزات به طور قابل توجهی باعث تضعیف پدافند هوایی سنت پترزبورگ شوند.  این کارشناس نظامی عمده انتقال‌ها را مربوط به سامانه‌های پدافندی «اس-۳۰۰» برشمرد و گفت که در جنگ اوکراین، حتی موشک‌های ضدهوایی  قدیمی نیز کاربرد دارند.

وی گفت: «روسیه آنقدر سلاح دارد دارد که فکر نمی‌کنم سامانه‌های جدید اس-۴۰۰ را قربانی کرند.»

«اولگ ژدانوف» از کارشناسان نظامی اوکراین نیز بر این باور است که سرنگونی موشک‌های ضد هوایی قدیمی نیز دشوار است، زیرا می‌توان آنها را هدایت کرد، یعنی مسیر حرکت آنها مانند موشک‌های کروز پر پیچ و خم است.

به گفته وی، هنگامی که موشک‌ها از فاصله ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتری پرتاب می‌شوند، پدافند هوایی زمان بسیار کمی برای واکنش به آن ها دارد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار