خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۳۵۰۶
لینک کوتاه کپی شد

رکورد گینس در دست این گربه خانگی است !+تصاویر

فنریر پشمالو تقریباً با ۴۷.۸۳ سانتی متر قد ، رکورد گینس را شکست و بلندقدترین گربه خانگی زنده دنیا معرفی شد.

به گزارش صبح تازه؛ گینس در ویدیویی درباره فنریر گفته که این بچه گربه غول پیکر با ویلیام جان پاورز، پزشکی در فارمینگتون هیلز واقع در میشیگان زندگی می‌کند و پاورز او را گردالوی بزرگ یا گردالو می‌نامد. فنریر همچون کلیفورد، سگ قرمز بزرگ رشد کرده است. فنریر از نژاد ساوانا و نسل F۲ است.

گربه‌های ساوانا ترکیبی بین یک گربه خانگی و یک سروال هستند. (سروال یا یوزگربه عضوی از خانواده گربه سانان است که عمدتاً در قاره آفریقا یافت می شوند.) همچنین F۲ بیانگر نسل این گربه‌ها است.

گر چه گربه‌های ساوانا قد بلندی دارند و به طور متوسط ۱۴-۱۷ اینچ (۳۵-۴۳ سانتی متر) هستند اما فنریر یک اینچ از بالاترین میانگین قد بلندتر است. پاورز توضیح می‌دهد که قد او از تیغه‌های شانه تا نوک پای او وقتی که روی چهار دست و پای خود می‌ایستد اندازه گیری خواهد شد.

فنریر همچنان در حال رشد است و گر چه رکورد بلندقدترین گربه جهان را در اختیار دارد اما برادرش آرکتوروس (متاسفانه در آتش سوزی خانه‌ای در سال ۲۰۱۷ جان باخت) رکورد بلندقدترین گربه تاریخ را دارد. آرکتوروس تقریباً ۱۹.۰۵ اینچ یا ۴۸.۴ سانتی متر قد داشت و گر چه این دو در یک زمان زندگی نمی‌کرده‌اند اما والدین آنها یکی است.

پاورز همچنین با گربه‌ای به نام Altair زندگی می‌کند که رکورد گینس طولانی ترین دم در جهان برای یک گربه خانگی زنده را در اختیار دارد. دم این حیوان ۱۶.۰۷ اینچ یا ۴۰.۸۲ سانتی متر است.

تصویر قدبلندترین گربه خانگی جهان

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار