شناسه خبر: ۱۱۴۰۷۰
لینک کوتاه کپی شد

اولین ربات دنیا در چه سالی ساخته شد؟+عکس

تا به امروز، اعتقاد بر این است که پیر ژاکه دروز بهترین ساعت ساز زمان خود است. در سال ۱۷۷۲ او می خواست واقعاً قدرت فناوری را به جهان نشان دهد.

به گزارش صبح تازه؛ ربات‌ها آنقدرها هم که ما فکر می‌کنیم فناوری جدیدی نیستند و این ربات متعلق به سال ۱۷۷۳ با نام "Drawing Boy Automata" این را ثابت می‌کند. با این حال، در آن روزگار، مردم به این فناوری‌ها به عنوان ربات‌ها اشاره نمی‌کردند، بلکه بیشتر به عنوان ماشین‌ها یا مکانیزم‌ها یاد می‌کردند.

این ربات باستانی به مرور زمان فراموش شد زیرا مردم در قرن هجدهم قادر به درک این تکه فناوری نبودند، به خصوص مکانیسم چشمگیر پشت ربات که بسیار جلوتر از زمان آنها بود. برخی از مردم این ربات را به دلیل توانایی‌هایی که انجام می‌داد، «نویسنده» نامیدند.

مردی با دید آینده نگر که توانست این ربات را بسازد پیر ژاکه دروز بود. پیر اولین ساعت ساز پشت برند معروف اتوماتا بود. پیر در سوئیس متولد شد و همیشه به ساعت ها و به طور خاص نحوه کار آنها علاقه داشت. او از دوران کودکی ساعت‌های قدیمی را از بین می‌برد تا سیستم پیچیده درون آن را کشف کند.

حتی تا به امروز، اعتقاد بر این است که پیر ژاکه دروز بهترین ساعت ساز زمان خود است. در سال ۱۷۷۲ او می خواست واقعاً قدرت فناوری را به جهان نشان دهد.

به همین دلیل است که پیر تصمیم گرفت یک ماشین نوشتن قابل برنامه ریزی ایجاد کند. با کمک این پسر هنری لوئیس ژاکه دروز و یک دوست خوب ژان فردریک لشو، پیر موفق شد بیش از ۶۰۰۰ قطعه مکانیکی سفارشی ایجاد کند که نویسنده را خلق کند.

عکس | اولین ربات دنیا در سال 1773 ساخته شد!

هنگامی که این خلاقیت ها به مردم ارائه شد، مردم به سادگی شگفت زده شدند. برخی که مکانیسم پیچیده را درک نمی‌کردند، فکر می‌کردند که این ماشین‌ها در واقع توسط نوعی قدرت شیطانی تسخیر شده‌اند، در حالی که بسیاری دیگر آنها را به دلیل ظاهرشان با اسباب‌بازی‌های ساده اشتباه گرفتند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار