شناسه خبر: ۱۱۴۱۸۵
لینک کوتاه کپی شد

موشک هایپرسونیک سپاه بازتاب گسترده داشت

به گزارش صبح تازه، خبرگزاری رویترز با بازتاب خبر ساخت موشک مافوق صوت بدست سپاه پاسداران ایران، ادعا کرد این تحول نگران‌کننده است.

به گزارش صبح تازه، از افکار نیوز به نقل از رویترز با بازتاب خبر ساخت موشک مافوق صوت بدست نیروهای سپاه پاسداران ایران به نقل از فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداراننوشت: ایران یک موشک بالستیک مافوق صوت ساخته است. این سخنان احتمالاً سبب تشدید نگرانی‌ها درباره توانمندی‌های موشکی ایران می‌شود. امیرعلی حاجی زاده اعلام کرد «این موشک سرعت بالایی دارد و می‌تواند در داخل و خارج از جو مانور دهد. این موشک سامانه‌های پیشرفته ضد موشکی دشمن را هدف قرار می‌دهد و یک جهش بزرگ نسلی در حوزه موشکی است.»

این خبرگزاری در ادامه اعلام کرد موشک‌های مافوق صوت می‌توانند با سرعتی معادل حداقل پنج برابر سرعت صوت حرکت کنند و مسیر حرکت آن‌ها پیچیده است و همین مسئله سبب می‌شود رهگیری آن‌ها دشوار شود. هنوز هیچ گزارشی وجود ندارد مبنی بر اینکه چنین موشکی در ایران آزمایش شده باشد. جمهوری اسلامی توانسته است صنایع بومی بزرگی برای تولید تسلیحات آنهم درشرایط تحریم‌های بین المللی ایجاد کند.

رویترز در پایان نیز به آزمایش موشکی هفته گذشته اشاره و اعلام کرد هفته گذشته نیز مقامات ایران اعلام کردند قائم ۱۰۰ را آزمایش کرده اند که نخستین ماهواره بر سه مرحله‌ای ایران بود. این ماهواره بر می‌تواند ماهواره‌هایی تا وزن هشتاد کیلوگرم را در مدار پانصد کیلومتری ازسطح زمین قرار دهد. آمریکا این اقدامات ایران را بی ثبات کننده خوانده است، زیرا آمریکا معتقد است از این ماهواره بر‌ها می‌توان برای انتقال سرجنگی هسته‌ای (کلاهک هسته ای) استفاده کرد. البته ایران انکار می‌کند که خواهان ساخت سلاح هسته‌ای است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • سرباز حاج قاسم ارسالی در

  سلام و درود خدا بر شما دلاوان نیروهای مسلح
  من به شما افتخار میکنم....
  کور شود انکه نتواند پیشرفت ایران رو ببیند.

 • جوادی ارسالی در

  زنده‌باد ایران‌ . ایران‌یعنی:پیشرفت..اقتدار..استقلال. اقتدار.مایه‌غرور و‌ سربلندی‌ و افتخار‌‌تک‌تک‌ایرانیان

 • فریاد ارسالی در

  درود ،ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کلیه دست اندرکاران و همچنین قدردانی ویژه از شکیبایی ی مردم که ابتدای به ساکن سو مدیریت ها، گرانی ها ،رانت، اختلاس ها، فقر و فحشا ، اعتیاد و غیره رو به جان خریدن تا الان دوستان ،بستگان، هموطنان و عزیزان ما در جای جای این وطن اعم از سپاه پاسداران ،ارتش مردمی ،یگانهای ناجا و غیره پرچم سه رنگ تاریخی ی ایران را بر فراز آسمان ها و انشاالله کهکشان ها برافراشته کنند.... و همچنین امیدوارم اون دسته از افرادی که کامنت هایی مبنی بر تا کور شود هرکسی که نتواند که ببیند و سایر اراجیف وحدت شکن میزارن یاد بگیرن که ایران وابسته به جناح یا طیف خاصی نیست!!! بلکه ایران متعلق به تک تکه افراده جامعه است.... در خاتمه مجدداً دست مریزاد عرض میکنم خدمت سازندگان و زحمت‌کشان چنین صنایعی و انشاالله که در همه ی جوانب به اوج قله های پیشرفت برسیم ...
  بدرود

 • علی ارسالی در

  جانم فدای ایرانم همه قدرت‌های جهان شیفته خودش،کرده

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار