شناسه خبر: ۱۱۵۷۶۸
لینک کوتاه کپی شد

زلنسکی به سینه نتانیاهو دست رد زد

به گزارش صبح تازه، ایسنا : بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد تا وی را متقاعد کند که به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل رای منفی دهد.

 زلنسکی به سینه نتانیاهو دست رد زد

به گزارش صبح تازه، رئیس جمهور اوکراین درخواست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای دادن رای منفی اوکراین به قطعنامه ضد صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل را نپذیرفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد تا وی را متقاعد کند که به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل رای منفی دهد.

وبسایت «واللا» در این باره به نقل از مقامات اسرائیلی و اوکراینی نوشت: نتانیاهو در این گفت‌وگوی تلفنی خواستار رای منفی اوکراین به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل در رابطه با ارجاع پرونده اشغالگری رژیم صهیونیستی به دادگاه کیفری بین‌المللی در لاهه شده است، اما زلنسکی دست رد به سینه نتانیاهو زده است.

وبسایت عبری‌زبان افزود: رئیس جمهور اوکراین به سبب مخالفت نخست وزیر اسرائیل با کمک‌ نظامی به اوکراین، این درخواست بنیامین نتانیاهو را نپذیرفته است و به همین دلیل سفیر اوکراین به قطعنامه مذکور رأی ممتنع داده است.

در عین حال، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین دیروز در صفحه توئیتر خود به بنیامین نتانیاهو بابت تشکیل دولت جدید تبریک گفت.

وی در ادامه نوشت: من آمادگی اوکراین را برای همکاری نزدیک برای تقویت روابطمان و مقابله با چالش‌های مشترک، دستیابی به رفاه و پیروزی بر "شر" تایید می‌کنم.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار