شناسه خبر: ۱۱۵۹۱۹
لینک کوتاه کپی شد

مقتدی صدر به تمامیت ارضی ایران بی‌احترامی کرد!

به گزارش صبح تازه، استفاده «مقتدی الصدر»، رهبر جریان صدر عراق در پیامی توئیتری از نام مجعول «خ ل ی ج ع رب ی» باعث واکنش‌هایی در فضای مجازی و رسانه‌های این کشور شد.

 مقتدی صدر به تمامیت ارضی ایران بی‌احترامی کرد!

به گزارش صبح تازه، در آستانه آغاز بیست‌وپنجمین دور رقابت‌های فوتبال منطقه‌ای به میزبانی عراق و بین کشورهای عربی، انتشار توئیتی توسط «سید مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر که پیش‌تر از دنیای سیاست کناره‌گیری کرده بود، خبرساز شد.

او در ابتدای توئیت خود، می‌نویسد که «میهمانان عرب بزرگوار ما از کشورهای«خ ل ی ج ع رب ی»، به شما خوشامد می‌گویم»؛ و در ادامه از هشتگ «#اهلاً_وسهلاً_بالعرب/خوشامد به عرب‌ها» استفاده می‌کند.

او در ادامه پیام توئیتری خود، نوشت: «در عراقی که سرزمین اولیا و صالحین است، به بصره خودتان (شهر میزبان بازی‌ها) خوش آمدید؛ ای میهمان ما، اگر نزد ما بیایی خواهی دید که ما میهمان و شما صاحب‌خانه هستید».

در پی انتشار این توئیت و استفاده الصدر از عبارت مجعول برای خلیج‌فارس، واکنش کاربران عرب‌زبان فضای مجازی و رسانه‌های عراقی به این موضوع آغاز شده و برخی این موضوع را مخالفت با مواضع ایران تلقی کرده‌اند.

پایگاه خبری «ناس نیوز» عراق در این باره نوشت: ایران همواره مخالفت خود را با این عبارت اعلام، اعتراض خود را از طریق محافل بین‌المللی بیان کرده و استفاده از عبارت «خلیج فارس» را خواستار شده است.

بی‌احترامی مقتدی صدر به تمامیت ارضی ایران/عکس

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • ناشناس ارسالی در

    مقتدی صدر بی احترامی کرد. اما چین نه؟ یک لام و دو هوا؟

  • ناشناس ارسالی در

    اینها را نباید جواب دهید حرف مفت می‌زنند و گنده می‌شوند و فکر می‌کنند خیلی تاثیر داره حرفشون خوب این واقیت نداره چرا جوابیه می‌دهند مقامات نباید به هر چیزی کوچکی جواب داد مقتدا

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار