شناسه خبر: ۱۱۶۱۰۵
لینک کوتاه کپی شد

علی‌اف از فرانسه خواست تا عذرخواهی کند!

​به گزارش صبح تازه، «الهام علی اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز سه شنبه به شدت از فرانسه انتقاد کرد.

علی‌اف از فرانسه خواست تا عذرخواهی کند!

به گزارش صبح تازه، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در سخنانی گفت: «فرانسه باید بابت اتهاماتی که علیه آذربایجان در جریان جنگ 2020 قره باغ مطرح کرده، عذرخواهی کند».

جنگ دوم قره باغ  کوهستانی در نهم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۹ آبان ۱۳۹۹) با توافق آتش‌بس به امضای نیکول پاشینیان ،نخست وزیر ارمنستان رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان و رئیس‌جمهور روسیه پایان یافت و روسیه به عنوان میانجی این توافق نقش‌آفرینی کرد. جمهوری آذربایجان در این دور از درگیری‌ها مناطقی از جمله قره باغ را از اشغال ارمنستان خارج ساخت.

این دو کشور با وجود پادرمیانی روسیه همواره در خطوط مرزی درگیری‌ دارند و  طرفین همدیگر را به نقض آتش بس و تیراندازی به مواضع هم متهم می‌کنند.

 در تازه ترین تنش بین دو طرف، گذرگاه مهم لاچین از سوی نیروهای باکو به دلایل نامشخص مسدود شده است. مسدود شدن این منطقه کار را به آنجا رساند که مقامات این منطقه روز دوشنبه تصمیم گرفتند فروش برخی مواد غذایی اساسی و سایر اقلام را که با کمبود مواجه هستند، محدود و از سیستم سهمیه بندی استفاده کنند.

«نارین آقابالیان» سخنگوی قره باغ کوهستانی گفت: « از کوپن‌های جیره بندی فقط می‌توان برای خرید محصولات ضروری استفاده کرد. ما به موضوع تامین مواد غذایی مردم ادامه خواهیم داد.»

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار