شناسه خبر: ۱۱۸۰۳۸
لینک کوتاه کپی شد

آمریکایی‌ها به این سلاح ایرانی لقب سیاه چاله دادند+عکس

​به گزارش صبح تازه آمریکایی‌ها لقب «سیاه‌چاله» را به این زیردریایی داده‌اند چرا که در سکوت کامل و با ایجاد کمترین ارتعاش در آب حرکت می‌کند. با این ویژگی کشف و شناسایی این زیردریایی‌ها برای ناوگان دشمن همانند پیدا کردن سیاه‌چاله در آسمان است.

آمریکایی‌ها به این سلاح ایرانی لقب سیاه چاله دادند+عکس

یکی از کابوس‌های شناور‌های آمریکایی از ناو هواپیمابر تا دیگران زیردریایی‌های کلاس کیلوی ارتش است که آمریکایی‌ها به آن لقب «سیاه‌چاله» داده‌اند.

یکی از خطوط محکم دفاعی ایران در دریا زیردریایی‌های کلاس کیلو است که با توانایی رزمی بالا تهدیدی بزرگ برای هر شناور دشمن هستند.

ایران سه فروند از این زیردریایی‌های پیشرفته را از روسیه خریداری کرد و در اختیار نیروی دریایی ارتش قرار داد تا از آب‌های سرزمینی ایران محافظت کنند.

زیردریایی کلاس کیلو

 

آمریکایی‌ها لقب «سیاه‌چاله» را به این زیردریایی داده‌اند چرا که در سکوت کامل و با ایجاد کمترین ارتعاش در آب حرکت می‌کند. با این ویژگی کشف و شناسایی این زیردریایی‌ها برای ناوگان دشمن همانند پیدا کردن سیاه‌چاله در آسمان است.

اتحاد جماهیر شوروی این زیردریایی دیزل الکتریک تهاجمی را در دهه ۱۹۸۰ طراحی کرد تا جای زیردریایی‌های قدیمی، چون کلاس ویسکی را بگیرد.

این زیردریایی ۷۴ متری مجهز به ۱۸ اژدر است و می‌تواند تا روز‌های متوالی در یک ماموریت زیر آب باقی بماند.

روسیه به تازگی با شلیک موشک‌های کروز کالیبر از این زیر دریایی در دریای ژاپن گوشه‌ای از توانمندی‌های آن را به نمایش گذاشته است.

سرعت زیردریایی‌های کیلو در سطح آب به ۱۲ گره دریایی و زیر آب به ۲۵ گره دریایی می‌رسد.

منبع: خبر آنلاین

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار