شناسه خبر: ۱۱۸۱۸۲
لینک کوتاه کپی شد

جنگنده‌های پیشرفته آمریکا از غرب آسیا خارج می‌شوند

به گزارش صبح تازه، آمریکا جهت مقابله بهتر با چین و روسیه قصد تقویت نیروی هوایی خود را در اقیانوس آرام و اروپا دارد و به همین دلیل شماری از جت‌های پیشرفته این کشور از غرب آسیا خارج می‌شوند.

جنگنده‌های پیشرفته آمریکا از غرب آسیا خارج می‌شوند

به گزارش  صبح تازه از فارس، منابع رسانه‌ای روز پنجشنبه گزارش کردند آمریکا قصد دارد ناوگانی از جنگنده‌های قدیمی «ای-۱۰» را به عنوان جایگزینی برای جنگنده‌های پیشرفته‌تر در خاورمیانه مستقر کند.

به گزارش روزنامه «وال استریت ژورنال» این اقدام آمریکا با تشدید تنش‌ها با چین و روسیه صورت می‌گیرد و قرار است جنگنده‌های پیشرفته‌تر به اقیانوس آرام و اروپا منتقل شوند.

به گفته مقامات آمریکایی، این اقدام که برای آوریل برنامه ریزی شده، بخشی از یک طرح گسترده‌تر است. به گفته مقامات آمریکایی، این کشور خواستار حفظ نیروهای دریایی و زمینی در خاورمیانه است.

سرتیپ «پاتریک رایدر» سخنگوی پنتاگون گفت:« «فرایند مدیریت نیروی جهانی پویاست و وزیر دفاع بر اساس تهدیدات علیه نیروها و منافع امنیت ملی تصمیم می‌گیرد.»

این در حالی است که برخی ازمقامات آمریکایی از طرح تعویض هواپیماهای جنگنده پیشرفته با جنگنده‌ها قدیمی ای-۱۰ انتقاد کرده و گفته‌اند که این می‌تواند قدرت نظامی آمریکا را در خاورمیانه تضعیف کند.

دولت ایالات متحده برای مقابله بهتر با چین، از جمله در هر رویارویی آینده بر سر تایوان، قوس اتحادهای نظامی را در آسیا و اقیانوسیه تقویت کرده است.

«کریستین جونز» معاون نیروی هوایی آمریکا در این زمینه گفت، کاهش بیش از ۳۰ درصدی هزینه‌ها نشان‌دهنده تغییر به سمت چین به عنوان چالش پیشرو و اطمینان از این است که ما از سرمایه‌های خود به نحو احسن استفاده می‌کنیم.

اعضای نیروی هوایی آمریکا در منطقه بیشتر در پایگاه هوایی «العدید» در قطر مستقر هستند. برخی نیز در پایگاه هوایی «الظفره» در امارات متحده عربی و پایگاه هوایی «علی السالم» در کویت هستند. در مجموع خاورمیانه میزبان بیش از ۱۷۰۰۰ پرسنل نیروی هوایی آمریکاست.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار