شناسه خبر: ۱۱۸۳۵۵
لینک کوتاه کپی شد

آمریکا ایران را به جنگ تهدید کرد!

به گزارش صبح تازه از مهر : ژنرال ارشد آمریکایی با طرح ادعایی خصمانه از برنامه ریزی برای هدف قرار دادن نیروی قدس سپاه پاسداران ایران پس از حمله پهپادی به سوریه خبر داد.

آمریکا ایران را به جنگ تهدید کرد!

به نقل از المانیتور، ژنرال ارشد پنتاگون با طرح ادعاهایی خصمانه به طور علنی از واکنش شدید آمریکا برای هدف قرار دادن نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران حمایت کرد.

ژنرال مارک میلی که ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا را برعهده دارد، در دیدار با اعضای کنگره ادعا کرد که ایالات متحده باید نیروی قدس ایران را به شدت مورد هدف قرار دهد تا از حملات موشکی و پهپادی آتی نیروهای مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکایی در سوریه و عراق جلوگیری کند.

میلی طی جلسه استماع به اعضای کمیته نیروهای مسلح سنا گفت: «برخی از این گروه های تحت حمایت ایران بسیار تهاجمی تر از سایرین هستند.»

واکنش آمریکا به تهدید ایران

این ژنرال آمریکایی مدعی شد: «دولت ایران یک سازمان پیچیده و بزرگ است و ما می دانیم که سپاه پاسداران ایران و به ویژه نیروی قدس آنها همان چیزی است که ما باید آنها را هدف قرار دهیم و در طول زمان آنها را به شدت هدف قرار خواهیم داد و این دقیقاً همان چیزی است که ما برای انجام دادن آن برنامه ریزی می کنیم.»

اظهارات میلی در پاسخ به سؤالی از سناتور جکی روزن (D-Nev.) بیان شد. روزن از میلی درباره اینکه آمریکا چه اقداماتی برای جلوگیری از حملات آینده انجام خواهد داد، سوال پرسیده بود.

ادعاهای ژنرال میلی حاکی از تشدید لفاظی آمریکا در منطقه است، اما باید دید که آیا این ادعاها می تواند نشان دهنده سیاست واقعی آمریکا باشد یا صرفاً جنبه تهدیدات لفظی دارد؟

ژنرال میلی که به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش همزمان به عنوان مشاور ارشد نظامی بایدن مشغول به فعالیت است، سال گذشته لابی بسیاری در کاخ سفید انجام داد تا اقدام دوره ترامپ درباره قرار دادن نام نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست ادعایی تروریستی در دولت بایدن لغو نشود و این اقدام ترامپ همچنان ادامه یافت.

ادعاهای ضدایرانی این ژنرال آمریکایی در حالی صورت گرفته که پیش از این، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تجاوز بامداد شنبه به سوریه گفته بود: ما به دنبال درگیری با ایران نیستیم.

بایدن ادامه داد: آمریکا به دنبال درگیری با ایران نیست اما ما آماده‌ایم تا برای حمایت از شهروندانمان واکنش محکم نشان دهیم.

لازم به ذکر است که اوایل هفته جاری بیش از ۲۰ راکت به سمت دو پایگاه غیر قانونی آمریکا در دو میدان نفتی «العمر» و گازی «کونیکو» در دیرالزور (شرق فرات) واقع در شمال شرق سوریه شلیک شد. از سوی دیگر، یک مقام نظامی آمریکا به شبکه الجزیره قطر گفت که یکی از پایگاه‌های ایالات متحده در شرق سوریه هدف ۸ موشک قرار گرفت.

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • خسرو ارسالی در

  ما منتظریم البته آرزوی ماست که با آمریکا مستقیم بجنگیم و اما به شما گفته باشیم سپاه قدس بیست میلیون نیرو در داخل و دویست میلیون در خارج از مرزها دارد بسم اله

 • رض ارسالی در

  با سلام درود خداوند منان به ارواح مطهر شهیدان ایران چه سپاه وچه ارتش ودرود خدا بر سرداران رشید ایران من جمله شهیدان سلیمانی وابومهدی مهندس وخلبانان شهید جنگ ایران وعراق که چه رشادتهایی انجام دادن وخونشون رو نثار خاک ایران وناموس ایران کردن وشهیدان بزرگ وسرداران سپاه وارتش شهید کاظمی وصیاد شیرازی وشهید سلیمانی عزیز امریکا مگه به ریش پدرش سگ بشاشه که هوس جنگ با ایران رو بکنه لعنت به نظام امریکا وسرمدارانش مگه در خاب ببینن وبه گور ببینن

 • ناشناس ارسالی در

  به مارک میلی باید گفت مشت آهنین شما را اتحاد اسلامی خواهد شکست

 • ناشناس ارسالی در

  با سلام
  گردان های بیت المقدس در اقصی نقاط ایران آماده جانفشانی هستند

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار