شناسه خبر: ۱۱۸۸۵۰
لینک کوتاه کپی شد

لو رفتن نقشه جدید ترکیه برای ایران

وزیر امور خارجه ترکیه در گفت‌وگویی با مطرح کردن این که کمک ایران به مذاکرات آنکارا-دمشق با ابتکار روسیه مهم خواهد بود، به اهمیت اتصال خلیج‌فارس به دریای سیاه و اروپا از مسیر ایران اشاره کرد.

لو رفتن نقشه جدید ترکیه برای ایران

به گزارش صبح تازه، ایسنا: به گزارش پایگاه خبری المانیتور، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی هابر ترک در پاسخ به این سوال که آیا نقش ایران در مذاکرات میان دولت‌های ترکیه و سوریه سازنده بوده است یا مخرب، گفت که نمی‌تواند بگوید که تهران تا به اینجا، نقش مخربی داشته است.

چاووش اوغلو درباره این مذاکرات گفت: مسلما این ابتکار روسیه بوده است. از حالا به بعد، کمکی که ایران می‌کند، حائز اهمیت خواهد بود.

او در این گفت‌وگو اظهارکرد که درخواست ایران برای مشارکت در مذاکرات میان آنکارا، دمشق و مسکو یکی از دلایلی بود که دیدار مهم میان دیپلمات‌های ارشد این سه کشور در اواسط ژانویه لغو شد.

وزیر امور خارجه ترکیه در این باره گفت: ایران گفت که می‌خواهد(در مذاکرات) مشارکت کند. به ما گفتند. به روسیه گفتند. ما هم گفتیم، باشد، ایران را هم مشارکت دهیم.

چاووش اوغلو گفت که وزرای امور خارجه روسیه، ایران، ترکیه و سوریه قرار است اوایل مه دیدار کنند.

او همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو بیان کرد که «ترکیه از تنوع راه‌های حمل‌ونقل در مسیر باکو به نخجوان و همچنین حفظ و استفاده از گذرگاه سنتی باکو به نخجوان از مسیر ایران حمایت می‌کند.»

وزیر امور خارجه ترکیه در این راستا بیان کرد: اتصال خلیج‌فارس به دریای سیاه و اروپا از مسیر ایران یکی از اولویت‌های ترکیه جهت تسهیل امنیت و سرعت حمل کالا است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • یک مسلمان ارسالی در

    حقیقت وواقعیت آن است که هرکس درسوریه متجاوزاست ویا بدون اجازه ودعوت مردم ودولت سوریه ،درسوریه آمده است ،بهتره گورش را گم کندومردم سوریه را بحال خودبگذارد.

  • حامد ارسالی در

    اره رسانه مزدور ضدوطن تودرست میگی..چقد پست وبیشرفین شما

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار