شناسه خبر: ۱۱۹۵۰۵
لینک کوتاه کپی شد

حواشی تردد تویوتا تاکسی‌ فیروزه‌ای طالبان در افغانستان+ فیلم

به گزارش صبح تازه از خبرآنلاین، تاکسی ها جدید و پر سر و صدای طالبان در سطح شهرهای افغانستان تردد می کنند.

حواشی تردد تویوتا تاکسی‌ فیروزه‌ای طالبان در افغانستان+ فیلم

در این ویدیو یک گزارشگر نظر یک راننده را نسبت به این خودروها جویا شده است.

تویوتا بزرگترین خودروساز جهان است و برخی از محبوب‌ترین خودروهای تاریخ را ساخته است. برخی از این ماشین‌ها بیش از بقیه شناخته شده‌اند از تویوتا کمری بگیر تا پریوس و البته تویوتا کرولا.

اولین تویوتا کرولا سال ۱۹۶۶ از کارخانه بیرون آمد و تا سال ۱۹۷۴ توانست تبدیل به پرفروش‌ترین ماشین جهان شود. از سال ۱۹۷۴ تا امروز نیز کرولا همواره یکی از پرفروش‌ترین ماشین‌های جهان بوده است. مدل‌های مختلفی از این ماشین به ایران هم وارد شده‌اند.

تا سال ۲۰۲۱ دوازده نسل متفاوت از تویوتا کرولا تولید شد و بیش از ۵۰ میلیون عدد از این مدل‌ها در سراسر جهان به فروش رفت.

نامگذاری کرولا از سنت نامگذاری تویوتا پس از تولید مدل مشهور کراون (تاج) پیروی کرده است. کرولا در لاتین به معنای تاج کوچک است.

ریاست عمومی پلیس ترافیک در کنفرانس مطبوعاتی در مرکز رسانه‌های دولتی از تغییر رنگ تاکسی‌های شهری و روستایی به فیروزه ‌ای خبر داد و گفت در آینده نزدیک به منظور کاهش سطح جرایم، تمام مالکین تاکسی ثبت بایومتریک می‌شوند.

نبی عمری، معاون اول وزارت امور داخله طالبان گفت: عرضه خدمات معیاری از اولویت‌های مبرم دولت بوده و ما متعهد به ارائه خدمات معیاری به هموطنان هستیم.

‌به گفته مسئولان، با انفاذ این طرزالعمل و به منظور کاهش سطح جرایم، تمام مالکین تاکسی ثبت بایومتریک گردیده، ضمن اخذ تضمین متعبر، رنگ تکسی نیز به تفکیک شهرها و روستاها تنظیم خواهد شد.

رنگ جدید معرفی شده برای تاکسی‌ها آبی روشن و سفید است؛ قبلاً رنگ تاکسی‌ها در افغانستان زرد و سفید بود.

اما تغییر رنگ تاکسی‌ها نگرانی‌هایی را نیز میان رانندگان این خودروها در پی آورده که با توجه به وضعیت دشوار اقتصادی چگونه هزینه‌های تغییر رنگ را تامین کنند.

بدنه نسل یازدهم تویوتا کرولا در آمریکای شمالی با بدنه تویوتا کرولایی که در بقیه جهان عرضه می شد تفاوت داشت و تاکسی های طالبان هم از این مدل هستند.

 

حجم ویدیو: 8.12M | مدت زمان ویدیو: 00:02:20 دانلود ویدیو
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار