شناسه خبر: ۱۱۹۵۴۸
لینک کوتاه کپی شد

آراء اردوغان از اکثریت افتاد

به گزارش صبح تازه از اکوایران : مردم ترکیه در شرایطی امروز به پای صندوق‌های رای رفته‌اند که تصمیم آن‌ها نه تنها در تعیین سرنوشت‌شان نقش مهمی بازی می‌کند، بلکه چشم‌های زیادی در منطقه و دیگر نقاط جهان نیز خیره به نتیجه است.

 آراء اردوغان از اکثریت افتاد

 انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه که می‌تواند به ریاست ۲۰ ساله اردوغان پایان دهد، آغاز شده است. این کارزار بزرگ‌ترین چالش برای رهبر قدرتمند ترکیه قلمداد می‌شود، بالاخص در شرایطی که اردوغان با بادهای معکوس اقتصادی دست به گریبان است و انتقادها از او به‌واسطه زلزله ویرانگر ۶ فوریه و پس‌لرزه‌هایش اوج گرفته.

برای نخستین‌بار مخالفان اردوغان حول یک نامزد واحد، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خلق گرد آمده‌اند؛ بدین ترتیب اوغلو در قامت نماینده ائتلافی متشکل از شش حزب مخالف ظاهر شده است. در جریان این کارزار هرکدام از رقبا باید بیش از ۵۰ درصد از آرا را از آن خود کنند تا بتوانند پیروز کارزار شوند در غیر این صورت رقابت‌ها به دور دوم کشیده شده و بار دیگر باید در ۲۸ می شاهد زورآزمایی اردوغان و اوغلو باشیم.

بر اساس نتایج غیررسمی تا این لحظه اردوغان ۴۹.۹۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده و رقیب او قیلیچداراوغلو موفق به کسب ۴۴.۳۰ درصد آرا شده است.

این نتایج بر اساس شمارش ۸۹.۲۴% آرا است که خبرگزاری آناتولی آن را اعلام کرده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار